11/02/2010

Logitech Wireless Desktop MK710 – trzy lata na jednej baterii

Logitech ogłosił rynkową premierę zestawu klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710, który gwarantuje komfort użytkowania komputera stacjonarnego. Zestaw wyposażony został w miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, idealnie dopasowane do kształtu dłoni klawisze Logitech Incurve keys oraz opcję błyskawicznego przewijania.

Dzięki kombinacji trzyletniej żywotności baterii oraz miniaturowego odbiornika Logitech Unifying, zestawu Wireless Desktop MK710 możesz używać w każdym miejscu i o każdej porze. W celu uzyskania tak długiego czasu pracy baterii, zaawansowana technologia Logitech Advanced 2.4 GHz przesyła informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 27 MHz. Ponadto, skrócenie czasu po jakim klawiatura i mysz przechodzą w stan spoczynku pozwala ograniczyć zużycie energii oraz minimalizuje opóźnienia, kiedy użytkownik postanawia wznowić pracę. (Szacunkowa żywotność baterii dla klawiatury firmy Logitech została opracowana w oparciu o kalkulację dla dwóch milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, w środowisku biurowym; żywotność baterii dla myszy firmy Logitech może się różnić w zależności od użytkownika i charakteru pracy z komputerem.)

Zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu 2009 roku, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying jest tak mały, że może być stale połączony z komputerem. Do jednego odbiornika można dodać do sześciu różnych kompatybilnych klawiatur i myszy Logitech. Dzięki temu użytkownicy nie muszą podłączać urządzeń do wielu portów USB oraz mogą dowolnie dopasowywać i dodawać akcesoria niezależnie od tego, gdzie się znajdują w danej chwili.

Wchodząca w skład zestawu klawiatura oferuje wygodne klawisze Logitech Incurve keys oraz podpórkę pod nadgarstki. Dzięki wklęsłym kształtom klawisze stanowią idealną podporę dla palców oraz usprawniają pisanie. Dodatkowo, gładkie i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że palce płynnie poruszają się po klawiaturze. Miękka podpórka pod nadgarstki pozwala dłoniom odpoczywać podczas pisania. Ponadto, wyświetlacz LCD informuje o włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock oraz stanie naładowania baterii.

Wygodna laserowa mysz zapewnia płynne i precyzyjne śledzenie ruchów na różnych powierzchniach. Superszybkie przewijanie pozwala błyskawicznie przeglądać obszerne dokumenty. Możesz również łatwo włączyć precyzyjne przewijanie click-to-click, które ułatwi nawigację po listach, slajdach oraz obrazkach. Profilowana konstrukcja myszki, dostosowana do prawej dłoni, zapewnia optymalne ułożenie ręki w trakcie pracy. Trzy przyciski, znajdujące się w zasięgu kciuka pozwalają, z pomocą specjalnego oprogramowania Logitech, sprawnie uruchamiać kolejne strony internetowe i aplikacje.

Przeczytaj także:   Backup Memory - aplikacja dla osób z Alzheimerem

Zaawansowana łączność bezprzewodowa w paśmie 2.4 GHz daje niezawodność stałego łącza, wzbogaconą o wygodę bezprzewodowego interfejsu. Szybki transfer danych, praktycznie brak opóźnień, czy chwilowych zaników sygnału oraz 128-bitowe szyfrowanie AES daje gwarancję bezpieczeństwa danych.

Zestaw klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710 jest dostępny w Europie od początku lutego 2010, a jego sugerowana cena detaliczna to 379 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...