01/07/2010

„Magic Marker” – gra przełamująca schematy

IQ Publishing zapowiada grę „Magic Marker” łączącą w sobie klasyczną platformówkę 2D z grą logiczną. Premiera 9 lipca 2010 roku.

Pewnego dnia chłopiec o imieniu Max otrzymuje pocztą magiczny, pomarańczowy marker. Postanawia go przetestować: siada i rysuje na kartce papieru potwora. Gdy tylko kończy swoje dzieło, potwór niespodziewanie ucieka do innych rysunków. Zdziwiony chłopiec widząc, że potwór niszczy owoce jego pracy, rysuje w albumie samego siebie, dzięki czemu przenosi się do świata obrazków. Rozpoczyna się gra, w której Max wykorzystując magiczną moc pomarańczowego markera oraz własny spryt, musi powstrzymać potwora, którego sam stworzył.


Gracz steruje Maxem i jego magicznym markerem. W pierwszym przypadku na użytkownika czeka dobra zabawa w stylu starych platformówek, natomiast marker, poprzez  rysowanie odpowiednich obiektów, służy do rozwiązywania stawianych przed bohaterem problemów logicznych. Bez tego wirtualnego akcesorium, przejście każdego z 15 pomysłowych i zaskakujących poziomów byłoby niemożliwe. Dodatkowo, unikalne narzędzie, jakim jest marker, samo w sobie dostarcza zabawy.


Gra posiada system sterowania, wykorzystujący prawa fizyki. Jako ścieżka dźwiękowa została wykorzystana muzyka duńskiego zespołu Analogik. Gra pełna jest pułapek, trudnych zagadek, tajemnic i nagród do odblokowania. Dostępna na platformy PC i Mac.

„Magic Marker” wydany będzie w polskiej wersji językowej, w rozkładanym pudełku w stylu digipack, wewnątrz znajdzie się kolorowy plakat. Cena detaliczna gry wynosi 49,90 zł.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Trzy bestsellery z inkBOOK Onyx

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...