19/08/2010

Mała płyta z dużym potencjałem

Doskonałą propozycją do budowy komputera typu Media Center mogą okazać się płyty główne GIGABYTE zbudowane na bazie chipsetu Intel H55. Przeznaczone są one do obsługi procesorów Intel Core i7, Core i5 oraz Core i3 (socket 1156), których charakterystyczną cechą jest zintegrowany układ graficzny.

Model GA-H55M-D2H został wykonany w formacie micro ATX, co pozwala na umieszczenie całego komputera w niewielkiej, designerskiej obudowie. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – mimo małego rozmiaru – platforma ta została wyposażona w szeroką gamę niezbędnych złączy i nowoczesnych technologii.

Na płycie znajdziemy dwa złącza PCI-Express (x16 oraz x4) ze wsparciem dla technologii ATI CrossFireX, dzięki którym możliwa jest rozbudowa systemu o dodatkową kartę graficzną. Nie zabrakło także złączy HDMI/DVI, 12 złączy USB oraz 6 złączy SATA II.

Do listy plusów tej konstrukcji warto również dopisać unikalne technologie GIGABYTE takie jak: DualBIOS (sprzętowa ochrona BIOS’u przed uszkodzeniami), Dynamic Energy Saver 2 (zaawansowany system oszczędzania energii), Smart 6 (łatwiejsze zarządzanie systemem komputerowym dzięki 6 intuicyjnym programom), On/Off Charge (szybkie ładowanie urządzeń firmy Apple: iPod, iPad, iPhone) oraz 3X USB Power (lepsza kompatybilność z urządzeniami USB). Co również ważne, wszystkie produkty GIGABYTE z serii H55 zgodne są z proekologiczną dyrektywą EuP (Energy Using Products).

GA-H55M-D2H to niedrogie i nowoczesne rozwiązanie. Ten model płyty głównej można szczególnie polecić osobom zamierzającym zbudować nowoczesny a zarazem optymalny pod względem kosztów komputer o wszechstronnym zastosowaniu.

Sugerowana cena produktu to 295 złotych. Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Specyfikacja:

ModelGA-H55M-D2H
ChipsetIntel H55
FormatuATX (244×210)
Pamięć2 DIMM dwukanałowej pamięci DDR3
Złącza graficznePCI-E 2.0PCI-Ex16 + PCI-Ex4
Układ graficznyW zależności od procesora
PCI2
SATA6 SATA2
LANGbE LAN (Realtek 8111E)
USB12
AudioALC888B
BIOSDual BIOS
Wyjścia graficzneHDMI + D-Sub + DVI
Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Płyty główne GIGABYTE z USB 3.0 i SATA 3.0 dla platform AMD

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...