07/09/2009

MediaStation HD DVR – 500 godzin nagrań w jakości HD

Verbatim wprowadził na rynek MediaStation HD DVR – dysk multimedialny, który umożliwia odtwarzanie oraz nagrywanie materiałów bezpośrednio z telewizji, przystawek satelitarnych i kablowych, odtwarzaczy DVD lub VHS. Urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie mediów strumieniowych za pośrednictwem sieci lokalnych.

Verbatim MediaStation HD DVR

Dzięki wbudowanemu tunerowi cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T Verbatim MediaStation umożliwia nagrywanie sygnału telewizyjnego oraz obrazu bezpośrednio z odtwarzaczy DVD lub VHS. Pojemność 1TB pozwala zgromadzić nawet 500 godzin nagrań, 1420 filmów, 330 000 utworów muzycznych lub 1 000 000 fotografii cyfrowych. Urządzenie umożliwia także nagrywanie i odtwarzanie plików bezpośrednio z karty pamięci (SD™, SHDC™ oraz Memory Stick™), napędu USB lub zewnętrznego dysku twardego.

Verbatim MediaStation HD DVR

Nagrania mogą zostać zaprogramowane za pomocą opcji Elektronicznego Informatora Programowego (Electronic Program Guide – EPG). Funkcja „time shift” pozwala natomiast na przewijanie wstecz oraz pauzowanie oglądanego programu telewizyjnego. Przyciski „One Touch” umieszczone na przednim panelu urządzenia zapewniają szybką i łatwą obsługę nagrywania programów telewizyjnych oraz kopiowanie fotografii na dysk twardy.

MediaStation HD DVR odtwarza przechowywane na dysku materiały na telewizorze w wysokiej rozdzielczości (1080i), wyświetla fotografie w formacie HD JPEG oraz umożliwia skalowanie filmów zapisanych w standardowej rozdzielczości do 1080i.

Verbatim MediaStation HD DVRVerbatim MediaStation HD DVR

MediaStation HD DVR obsługuje sieć WLAN, co pozwala na łatwe podłączenie z domową siecią lokalną. Dzięki temu można bez trudu przenosić dane z komputera na urządzenie, jak również odtwarzać je w czasie rzeczywistym na ekranie telewizora lub zestawie kina domowego.

Do MediaStation HD DVR dołączono oprogramowanie „Nero Move It Essentials”, które umożliwia szybką i bezproblemową konwersję plików oraz ich transfer pomiędzy urządzeniami w celu natychmiastowego odtworzenia.

Cena MediaStation HD DVR o pojemności 1TB wynosi 1150 zł, natomiast w wersji 500GB – 999 zł. Modele obsługujące sieć bezprzewodową kosztują odpowiednio 1270 zł w wersji 1TB oraz 1130 zł za wersję o pojemności 500GB (sugerowane ceny detaliczne).

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Nowe urządzenie MediaShare Home Network Server

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...