25/05/2009

Microsoft uczy robić profesjonalne zdjęcia telefonami z systemem Windows Mobile

Wykorzystując zbliżający się okres wakacyjny, kiedy wszyscy podróżują i robią mnóstwo zdjęć, Microsoft uruchomił kampanię edukacyjną dotyczącą profesjonalnego fotografowania aparatami telefonicznymi opartymi na systemie operacyjnym Windows Mobile.

Bazując na doświadczeniu światowej klasy specjalistów zajmujących się fotografią Microsoft przygotował poradnik zawierający  najważniejsze zasady, jakimi powinniśmy się kierować podczas robienia zdjęć telefonem. Kampanii fotograficznej towarzyszy uruchomienie dwóch usług  – otwartej wersji beta aplikacji  Microsoft My Phone oraz  Windows Live dla Windows Mobile. Porady i opis nowych usług  dostępne są na: dedykowanej  stronie.

fotogr

Porady skupiają się na najważniejszych elementach fotografowania. W poradniku znajdują się m.in. takie rozdziały jak:
wm•    „Nie pstrykaj bezmyślnie”
•    „Rejestruj otoczenie i zmieniaj punkt widzenia”
•    „Wstań przed słońcem”
•    „Lepiej niedoświetlić niż prześwietlić”
•    „Błysk wypełniający”
•    „Pomiar punktowy”

Twórcy opracowania dowodzą, że dzięki aparatowi fotograficznemu wbudowanemu w telefon komórkowy bazujący na systemie Windows Mobile użytkownicy mogą tworzyć profesjonalne i niezwykłe zdjęcia.

W ramach kampanii poza klasyczną fotografią Microsoft przedstawia także informacje jak wykorzystać telefon z systemem Windows Mobile do sychronizacji i zarządzania zdjęciami oraz jak z poziomu telefonu bezpośrednio udostępnić nasze zdjęcia wszystkim znajomym, bez względu na miejsce w którym się znajdziemy.

Usługa Microsoft My Phone daje użytkownikom możliwość stworzenia automatycznej kopii zapasowej kontaktów, zdjęć, plików video, kalendarza i wiadomości tekstowych zapisanych w  telefonach komórkowych. Dane będą przetrzymywane w indywidualnych internetowych katalogach chronionych hasłem. Dzięki temu, w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego, użytkownicy My Phone zachowają swoje dane, które będą mogli przenieść do nowego telefonu. Wszyscy użytkownicy telefonów pracujących w systemach Windows Mobile 6.0 lub 6.1 mogą pobrać i korzystać z usługi My Phone po odwiedzeniu strony http://myphone.microsoft.com.

Poprzez stronę kampanii foto użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile poznają również zalety dzielenia się zdjęciami ze swoimi bliskimi, wykorzystując do tego platformę Windows Live, z której obecnie korzysta ponad pół miliarda ludzi na całym świecie. Wszyscy przyszli i obecni użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile dowiedzą się jak łatwo można podzielić się fotografiami w oknie komunikatora Windows Live Messenger. Mobilna wersja usługi Windows Live jest dostępna dla telefonów z ekranem dotykowym i niedotykowym i  można  darmowo pobrać ją ze strony kampanii foto.

Przeczytaj także:   Nowe dyski sieciowe Synology

xperiahtcsamsung

Dodatkowo, już teraz można skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Orange. Odwiedzając tę stronę można poznać funkcjonalności trzech telefonów z systemem Windows Mobile, które znakomicie sprawdzają się również jako aparaty fotograficzne: Samsung Omnia, HTC Touch HD oraz Sony Ericsson Xperia X1.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...