02/08/2010

Mobilny Internet Netii teraz również z telefonem

W dniu 2 sierpnia Netia wprowadziła zmiany z usłudze mobilnego dostępu do Internetu. Dostępne są nie tylko nowe taryfy, z wyższymi limitami transferu danych, ale również możliwość zamówienia usługi bez Internetu stacjonarnego, jedynie z telefonem. A niezdecydowani mogą przetestować Mobilny Internet przez 30 dni za darmo.

Mobilny Internet był dotychczas dostępny w Netii jako usługa dodatkowa przy zakupie stacjonarnego dostępu do internetu. Teraz mogą z niego skorzystać również klienci, którzy decydują się jedynie na telefon stacjonarny lub pakiet: stacjonarny internet+telefon. W ramach oferty Netia wprowadza także nowe  taryfy dla mobilnego dostępu do internetu:

  • pakiet 2GB za 29 zł brutto (lub 24 zł netto w ofercie dla firm)
  • pakiet 4GB za 39 zł brutto (lub 32 zł netto w ofercie dla firm), dostępny przy zakupie pakietu One Office w specjalnej cenie 29 zł netto.

Na 24-miesięczną umowę na „Mobilny Internet” nie trzeba jednak decydować się od razu. Klienci mogą teraz zupełnie bezpłatnie testować usługę przez okres aż 30 dni od aktywacji, z limitem 1 GB. Do 30 dni od aktywacji z usługi można zrezygnować i odesłać urządzenie lub przejść na jedną z nowych taryf kupić modem nawet za złotówkę.

Usługa Mobilny Internet oferowana jest na bazie sieci HSDPA, UMTS firmy P4. Maksymalna prędkość transmisji  danych to 1 Mb/s.