29/06/2009

Multiformatowe kino HD z Popcorn Hour C200

Human Media zapowiada wprowadzenie w drugiej połowie lipca br. do swej oferty zaawansowanego sieciowego playera Popcorn Hour C200, który odtwarza płynnie obraz HD nie tylko z plików MPEG, ale też odczytuje mniej popularne formaty. Poza działaniem w bezprzewodowym środowisku WiFi, urządzenie oferuje współpracę z lokalną siecią o prędkości 1Gb, umożliwia zamontowanie dysku twardego i czytnika optycznego Blu-ray, a także pobiera pliki z Internetu.

Popcorn Hour C200, dzięki najnowszemu procesorowi Sigma Designs (model SMP8643, 667 MHz) i oprogramowaniu marki Syabas, zapewnia płynne odtwarzanie obrazu HD z napisami. Obsługiwane formaty to m.in.: MPEG2, MPEG4 (w tym H264 oraz wykorzystywany przez cyfrowe kamery – AVCHD), VC1, WMV i MKV. Odczytywana jest również szeroka gama popularnych plików dźwiękowych kodowanych m.in. jako: MP3, AAC, M4A, WAV, WMA, OGG, czy też FLAC. Aby umożliwić sprawne przeglądanie elektronicznych zbiorów zdjęć, urządzenie zaopatrzono również w sprzętową akcelerację plików JPEG, BMP i GIF.
9959_c-200-rc-antenna
Interesujące są dodatkowe możliwości pracy playera w sieci. Już po wyjęciu urządzenia z pudełka, uzyskuje się dostęp do kilkudziesięciu popularnych serwisów oferujących strumieniową transmisję wideo, takich jak np. YouTube, CNN, czy CBS oraz witryn z podcastami audio (np. Jamendo, iPodcast, etc.) i radiowych stacji internetowych. Za pomocą Popcorn Hour C200 można także przeglądać galerie zdjęć w internetowych serwisach oraz uzyskiwać dostęp do najświeższych wiadomości przez kanały RSS. Producent umożliwia również osobom trzecim pisanie pluginów do obsługi popularnych witryn WWW, a użytkownicy mogą śledzić te aktualizacje na bieżąco, z poziomu menu odtwarzacza.

Popcorn Hour C200 posiada ponadto wbudowanego klienta sieci BitTorrent oraz może pobierać media z Usenetu. Funkcje te uzupełnia również wsparcie dla protokołów SMB, NFS, FTP oraz UPnP. Aby ułatwić użytkownikowi porządkowanie multimedialnych zbiorów, player współpracuje z popularnymi serwerami hostingowymi.

W modelu C200 udostępniono możliwość zamontowania wewnętrznego dysku w rozmiarze 2,5”. Dodatkowo, w slocie odpowiadającym wymiarom standardowego otworu w komputerze stacjonarnym, można zamontować jeszcze jeden twardy dysk 3,5”, optyczny czytnik DVD lub Blu-ray. Pomimo takich możliwości, urządzenie zachowuje standardowe wymiary, dzięki czemu łatwo można je wpasować w istniejącą zabudowę na sprzęt elektroniczny.
c-200-backpanel-antennam
Odtwarzacz posiada 4 złącza USB, do których podłączyć można dowolny zewnętrzny napęd – od pendrive’a, do pojemnego banku danych, jak również klawiaturę. Wszystkie porty USB producent pozostawił do dyspozycji użytkownika, ponieważ działanie bezprzewodowej sieci w C200 opiera się na zamkniętym wewnątrz obudowy module WiFi. Urządzenie może pracować z maksymalną prędkością 1 gigabita na sekundę w sieci lokalnej, gdzie może działać jako serwer plików lub współpracować z serwerami danych NAS.

Przeczytaj także:   Marcin Gutkiewicz: wideorejestrator samochodowy nie tylko na wypadek (komentarz)

Wyjątkowe właściwości playera podkreśla podświetlany niebieskim kolorem wbudowany duży wyświetlacz LCD. Dzięki niemu można operować wszystkimi funkcjami odtwarzacza, co jest szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy ma on służyć tylko do odtwarzania dźwięku. Aby korzystać w pełni z możliwości urządzenia, należy podpiąć je do dowolnego odbiornika przez jedno ze złączy umieszczonych na tylnym panelu: HDMI – dla najwierniejszego zachowania obrazu i dźwięku w nowoczesnych telewizorach i projektorach HD oraz: S-Video, komponent i CVBS – dla zachowania pełnej kompatybilności z innymi urządzeniami.

Dystrybutor zapowiada, że cena Popcorn Hour C200 nie przekroczy na polskim rynku 1499 zł brutto dla użytkownika końcowego. Urządzenie będzie objęte 12-miesięczną gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...