26/07/2010

Multimedialna stacja nawigacyjna INE-S900R ONE LOOK NAVI

Horn Distribution wprowadza na rynek stację nawigacyjno-multimedialną  INE-S900R ONE LOOK NAVI. Stacja INE-S900R posiada interfejs, który pozwala kierowcom wyświetlać na ekranie dane generowane przez dwie wybrane przez nich aplikacje. Dzięki temu, kierowcy mogą widzieć na ekranie wyświetlacza dokładnie to, co chcą, w zależności od sytuacji na drodze.

Ten wyjątkowo łatwy w obsłudze interfejs umożliwia łączenie zaawansowanych właściwości nawigacyjnych urządzeń Alpine z użytkowaniem telefonu Bluetooth, zastosowaniem kamery cofania i wielu innych opcji.  Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R daje możliwość wyboru następujących widoków ekranowych: trybu pełnoekranowego lub trybu wykorzystującego ekran główny i ekrany boczne. Tryb dzielonego ekranu daje użytkownikowi możliwość jednoczesnego oglądania wymaganych informacji na dwóch przejrzystych ekranach (głównym i bocznym) i umożliwia pełne dostosowanie parametrów ekranów do indywidualnych wymagań.


Użytkownik decyduje najpierw o tym, co powinno być pokazywane na ekranie głównym (przykładowo, mapa nawigacyjna), a następnie dokonuje wyboru spośród wielu możliwości konfiguracji ekranu bocznego, takich jak: drugi ekran nawigacji 2D lub 3D, wyświetlanie informacji dotyczących każdej piosenki odtwarzanej z iPoda, wyświetlanie komunikatów o przychodzących połączeniach telefonicznych, zegar, etc.


Kolejną cechą stacji nawigacyjno-multimedialnej ONE LOOK NAVI jest możliwość przełączania informacji pokazywanych na ekranie głównym i na ekranie bocznym. Przykładowo, kiedy prowadzisz samochód w mieście, ustaw wyświetlanie mapy nawigacyjnej na ekranie głównym. Z kolei, kiedy jesteś na autostradzie, przełącz źródło muzyki na ekran główny lub pokaż na nim ekran odtwarzania z iPoda. Oczywiście, możesz wybierać całkowicie różne ekrany boczne w dowolnym czasie.

System nawigacyjny to tylko początek tego, co oferuje stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R. Stacja ta stanowi centrum rozrywki w samochodzie dzięki temu, że posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD (kompatybilny z MP3/DivX/WMA/AAC), tuner AM/FM, przyłącze USB dla urządzeń iPod/iPhone lub pamięci USB oraz wejście AUX na przednim panelu umożliwiające odtwarzanie utworów muzycznych i filmów z przenośnych odtwarzaczy multimedialnych.

Użytkownicy mają również możliwość dodania innych opcji oferowanych przez firmę Alpine, takich jak analogowy tuner TV lub tuner DVB-T TV (do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) lub nawet zaawansowany interfejs video USB, zapewniający jeszcze więcej możliwości odtwarzania z nośników USB. Sterowanie tymi wszystkimi urządzeniami jest proste dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego i łatwego w obsłudze interfejsu.


Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R wykorzystuje zarówno czujnik żyroskopowy jak i informacje pochodzące z czujnika prędkości samochodu w celu zapewnienia stałej dokładności pozycjonowania. Nawet w przypadku tymczasowego zaniku sygnału GPS, na przykład w tunelach lub w obszarach o gęstej zabudowie wysokościowej, system utrzymuje swoją wysoką dokładność.

Co najważniejsze, interfejs stacji nawigacyjno-multimedialnej Alpine ONE LOOK NAVI umożliwia jednoczesne wyświetlanie dużej ilości przydatnych informacji z wykorzystaniem ekranu głównego i ekranu bocznego, który zapewnia wiele opcji wyświetlania różnorodnych danych. Użytkownik ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch map, na przykład, mapy w powiększeniu na ekranie głównym oraz niepowiększonej mapy na ekranie bocznym, przedstawiającej bardziej ogólny obraz. Innymi opcjami systemu są: zaawansowany tryb TMC, który umożliwia kierowcom szybkie przeglądanie przydatnych informacji o zakłóceniach występujących w ruchu drogowym, jak również pozwala im na wybranie nowej trasy za pomocą jednego przycisku; tryb autostradowy, który wyświetla szczegółowe informacje, takie jak dane dotyczące najbliższych miejsc obsługi podróżnych; opcja importowania osobistych POI z programu Google Maps i z internetowych baz punktów użyteczności publicznej; pełny przegląd trasy po jej obliczeniu oraz inne opcje.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia kierowcy bezpieczne odbieranie połączeń telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Moduł jest kompatybilny z większością najnowszych telefonów komórkowych wyposażonych w technologię Bluetooth. Kierowanie pojazdem jest bezpieczniejsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu kamery cofania Alpine HCE-C107D, która umożliwia kierowcy kontrolowanie widoku za samochodem podczas parkowania lub wykonywania wszelkiego rodzaju trudnych manewrów.