04/11/2020

Najlepsze horrory na CDA Premium tej jesieni

Jesienią, a zwłaszcza pod koniec października i na początku listopada, rośnie popularność filmów grozy. A w czasie, gdy epidemia wywiała filmy i widzów z kin (niektórzy twierdzą, że wkrótce może wywiać same kina…), zostają nam platformy VOD. I nie jest to zła alternatywa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Sprawdzamy więc co ciekawego mają do zaoferowania największe serwisy. Dziś powiemy wam jakie najlepsze horrory znaleźliśmy na CDA Premium.

Horrory i filmy grozy to bardzo mocna kategoria w CDA Premium i fani tego gatunku filmowego nie powinni narzekać. Zwłaszcza, że biblioteka sukcesywnie powiększana jest nie tylko o nowe pozycje, ale znaleźć można w niej także sporo perełek, które mimo warstwy kurzu nadal świetnie się oglądają i dobrze straszą :)

Najlepsze horrory na CDA Premium – nowości i powroty

Naszą subiektywną listę zaczynamy od Wiedźmy (2019), filmu o którym już wspominaliśmy, a który pojawił się na CDA Premium w październiku. To w czasie premiery hit amerykańskiego box office’u, który przez 6 tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów. W samym CDA Premium z kolei niepodzielnie rządzi w rankingu “najpopularniejsze w ciągu ostatnich 30 dni” w swojej kategorii.

Czego się spodziewać? To mocny, trochę w starym stylu horror, który nie bawi się w subtelności i robi to, co powinien robić rasowy horror. I robi to dobrze!

Najlepsze horrory na CDA
Wiedźma (2019) do obejrzenia tu: https://www.cda.pl/video/58710716f/vfilm

Kolejna pozycja jaka nam się spodobała to horror, którego tytuł dosadnie mówi czego się możemy spodziewać – Umrzesz (2019). Ten film zadebiutował na CDA Premium w ostatni czwartek października w ramach projektu CDA Cinema, o którym też was informowaliśmy. Tak jak i wszystkie filmy z CDA Cinema, tak i ten nie był dotąd pokazywany polskim widzom.

Młoda studentka odkrywa na swoim telefonie aplikację, dzięki której może łączyć się ze światem zmarłych. Motyw może niezbyt oryginalny (od razu nasuwa się skojarzenie z Ringiem), ale film bardzo dobrze się ogląda.

Najlepsze horrory na CDA
Umrzesz (2019) do obejrzenia tu: https://www.cda.pl/video/60306894a/vfilm

Z kolei Dom strachów (2019) opowiada historię grupy znajomych, która uznała, że tytułowy Dom strachów to najbardziej odpowiednie miejsce na spędzenie halloweenowego wieczoru. Jak łatwo się domyślić, ich oczekiwania nie do końca pokryły się z tym, co na nich czekało…

Najlepsze horrory na CDA
Dom strachów (2019) do obejrzenia tu: https://www.cda.pl/video/492036415/vfilm

Warto też zwrócić uwagę na koreański Lament (2016). O tym filmie sprzed kilku lat było swego czasu głośno i nic dziwnego. To bardzo klimatyczne i bardzo wymowne kino grozy nie tylko dla wielbicielu gatunku. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to koniecznie zobaczcie.

Najlepsze horrory na CDA
Lament (2016) do obejrzenia tu: https://www.cda.pl/video/2326041e5/vfilm

W CDA Premium można znaleźć nie tylko nowe pozycje…

Warto też zwrócić uwagę na kilka starszych pozycji, które albo kiedyś już były na CDA Premium, a teraz wróciły, albo są na tej platformie pierwszy raz. Ale wszystkie, niezależnie od lat, nadal dobrze robią swoją robotę: straszą :)

Teraz zostaje wam tylko przygotowanie miski popcornu, wygodna kanapa i udanego straszenia (się)!

Więcej filmów grozy znajdziecie na CDA Premium w zakładce “horrory”.

Uaktualnienie: już po publikacji CDA podało listę listopadowych nowości. Wśród nich znalazł się hiszpański horror “Numer 32”, który będzie dostępny w CDA Premium od 6 listopada od godz. 18.00 (w ramach CDA Cinema). Jest to tegoroczna produkcja, jeszcze gorąca, która premierę w kinach miała 30 października. Niestety, ze względu na ponowne zamknięcie kin, film ten pokazywany był na dużym ekranie raptem kilka dni. Teraz można go będzie zobaczyć tylko w CDA Premium.

Czy warto? Wg opinii tych, którzy już go widzieli i krytyków – TAK! Ponoć “nic bardziej przerażającego” w tym roku nie zobaczycie. Przyznacie sami, warto zweryfikować te opinie ;)

 

Numer 32 (2020) do obejrzenia tu: https://www.cda.pl/video/6025334b1/vfilm

 

(RED)