07/07/2015

nazwa.pl wśród największych rejestratorów domen .eu

Według danych z 1 lipca br., nazwa.pl – polski rejestrator domen – uplasowała się na 5. pozycji wśród największych rejestratorów domen .eu na świecie. Krakowska spółka jest jedyną firmą z Europy Środkowo-Wschodniej, która osiągnęła tak wysoką pozycję w dotychczasowych rankingach rejestru .EU.

Wynik w rankingu EURid (organ zarządzający domeną .eu) przełożył się jednocześnie na zdobycie przez nazwa.pl pierwszego miejsca w liczbie utrzymywanych domen .eu w Polsce – 97,684 adresy.

nazwa.pl pod względem wielkości utrzymywanego portfolio domen ustępuje obecnie jedynie największym niemieckim podmiotom, takim jak 1&1 Internet AG, STRATO AG, united-domains AG oraz francuskiemu OVH. Wskazuje to na bardzo duży potencjał rynku w Polsce i rosnące zainteresowanie przedsiębiorców adresem w domenie .eukomentuje Aneta Szczepankiewicz Liaison Manager, EURid.

Według raportu EURid w pierwszym kwartale 2015 roku zarejestrowano ponad 200 tysięcy nowych domen europejskich. W Polsce liczba utrzymywanych domen .eu wzrosła o 5,3% względem poprzedniego kwartału i aż 17% względem analogicznego okresu w 2014 roku, co spowodowało, że nasz kraj, obok Chorwacji i Włoch, znalazł się w pierwszej trójce państw, które odnotowały największy wzrost w obszarze domen .eu. Domena .eu jest obecnie trzecią najchętniej zamawianą końcówką w Polsce, zaraz po rozszerzeniach .pl i .com.pl.

nazwa.pl wśród największych rejestratorów domen .eu

(RED)