28/08/2009

NETASQ wprowadza nową linię urządzeń antyspamowych – MFILTRO

Firma NETASQ wprowadziła do sprzedaży odnowioną linię urządzeń antyspamowych – NETASQ MFILTRO, które wykrywają ponad 99,7% spamu . Urządzenia to także prostota obsługi – kreator w języku polskim prowadzi administratora przez cały proces wstępnej konfiguracji urządzenia.

Nowa linia urządzeń składa się z modeli M200, M500, M1000 oraz M3000 różniących się między sobą przepustowością i ilością dostępnej powierzchni dyskowej dla kwarantanny. Największy model dysponuje przepustowością sięgającą nawet 1.150.000 wiadomości sprawdzonych w czasie 1 godziny (model M3000) i jest rekomendowany dla firm posiadających do 15.000 aktywnych kont pocztowych. Rekomendacja odpowiedniego modelu oparta jest na natężeniu ruchu sieciowego oraz ilości wolnego miejsca potrzebnego na kwarantannę antyspamową.

NETASQ MFILTRO eliminuje spam w oparciu o kilka tysięcy codziennie aktualizowanych reguł heurystycznych analizujących zarówno zawartość, jak i nagłówki przesyłanych wiadomości. Analiza heurystyczna do efektywnego działania nie potrzebuje żadnego okresu adaptacji – pozwala wykryć również nowe rodzaje spamu i krótkotrwałe intensywne ataki spamowe. Poza heurystyką MFILTRO korzysta m.in. również z usług reputacyjnych – list RBL nadawców spamu czy list adresów URL wykorzystywanych w niepożądanej korespondencji. Urządzenie wykrywa również najczęstsze próby ominięcia technologii antyspamowych. W tym celu MFILTRO m.in. weryfikuje adresy docelowe przesyłane w e-mailu identyfikując zmienne linki wprowadzane przez spamerów jedynie w celu oszukania systemów ochronnych, wykrywa losowe dodawane słowa do wiadomości, a także tworzy sygnatury przesyłek spamowych w formacie HTML, co wydatnie podnosi skuteczności wykrywania spamu obrazkowego. Klasyczna analiza antyspamowa uzupełniona jest o wykrywanie prób phishingu.

Urządzenia NETASQ MFILTRO w standardzie wyposażone są także w skaner antywirusowy. Dodatkową funkcjonalnością MFILTRO jest możliwość kontroli treści wiadomości wychodzących i przychodzących.

NETASQ MFILTRO

Urządzenia przeznaczone są do instalacji w sieciach firmowych przed docelowymi serwerami pocztowymi, stając się tym samym pierwszą linią ochrony przed niechcianą pocztą i wirusami. Wszystkie modele NETASQ MFILTRO przygotowano do bezpośredniego montażu w szafie rakowej.

Polski kreator umożliwiający wstępną konfigurację urządzenia został przygotowany we współpracy z firmą DAGMA Sp. z o.o. – dystrybutorem rozwiązań NETASQ w Polsce. Nowa seria urządzeń MFILTRO jest kolejnym rozwiązaniem firmy NETASQ znanej już na polskim rynku ze zdobywających popularność rozwiązań klasy UTM służących do kompleksowej ochrony sieci.

Oficjalna premiera nowej linii urządzeń antyspamowych NETASQ MFILTRO w Polsce odbędzie się 23 września w Warszawie.