11/05/2010

Netbook HP w stylu Vivienne Tam tylko w Vobis

HP Mini 210 Vivienne Tam Edition jest niewielki, lekki i wydajny, ale uwagę przykuwa przede wszystkim ozdobioną motywami motyli, obudową. Miłym dodatkiem jest podwójne zaproszenie na film „Sex w wielkim mieście 2” dodawane przy zakupie w salonie Vobis.

HP Mini to idealny netbook dla nowoczesnej kobiety, łączący w sobie motywy z dwóch światów – mody i technologii. Podczas projektowania obudowy urządzenia Vivienne Tam inspirowała się chińską historią miłosną „Butterfly Lovers”.  Znalazły się tu również motywy znane z wiosennej kolekcji jej domu mody. Motywy zaprojektowane przez Tam pojawiają się również w systemie operacyjnym – np. menu Start z wizerunkiem motyla, dopasowane tapety oraz niestandardowe ikony. Dodajmy, że główny motyw dekoracyjny zintegrowano bezpośrednio z pokrywą komputera za pomocą technologii HP Imprint, która sprawia, że jest on w pełni odporny na ścieranie.

Jako, że piękna obudowa to zdecydowanie za mało, by zadowolić użytkowniczkę nowoczesnego komputera – dlatego też inżynierowie HP zaprojektowali swój najnowszy produkt tak, był przy możliwe niewielkiej wadze i gabarytach uzyskać jak największą wydajność. Komputer jest naprawdę mały i z powodzeniem zmieści się do damskiej torebki (waży 1,2 kg), zastosowano w nim wydajny procesor Intel Atom 1,83 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, kartę graficzną Intel GMA 3150 oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli jest podświetlony diodami LED. Zastosowany w urządzeniu akumulator ma wystarczać na ok. 5,5 godziny nieprzerwanej pracy.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 7 w wersji Home Premium,znajdziemy tu także oprogramowanie HP QuickWeb, dzięki któremu w kilka sekund od uruchomienia komputera możemy wysyłać wiadomości do serwisów Facebook i Twitter, słuchać muzyki, przeglądać Internet, planować spotkania, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną lub rozpoczynać czat. Panie docenią też pomysł na wykorzystanie wbudowanej kamery internetowej – w razie potrzeby jednym przyciskiem możemy zmienić ją w lustro.

Wyłączność na dystrybuowanie komputera HP Mini 210 Vivienne Tam Edition na polskim rynku ma firma Vobis. Każdy zakup HP Mini 210 Vivienne Tam Edition premiowany będzie podwójnym zaproszeniem na film „Sex w wielkim mieście 2”.

Przeczytaj także:   Telefon M-LIFE ML0651 - idealny dla seniora

Cena komputera wynosi 1999zł, można go również nabyć w 10 ratach  po 219,89zł.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...