13/08/2009

NETGEAR WNR1000 – bezpieczne i jeszcze szybsze połączenie z internetem

Generacja routerów Wireless-N firmy NETGEAR poszerza się o kolejne urządzenie z tej serii: Rangemax WNR1000. To pierwsze urządzenie z nowej serii routerów N150 można już zamówić na stronie producenta www.netgear.com.

NETGEAR WNR1000

Routery Wireless-N posiadają dużo większe możliwości, niż seria Wireless-G. Nie tylko mają większe możliwości techniczne, są również energooszczędne i przyjazne dla środowiska. WNR1000 to bezprzewodowy router dedykowany użytkownikom domowym. Nazwa serii N150 oznacza, że WNR1000 ma możliwość transmisji danych z prędkością 150 Mbps.

NETGEAR WNR1000

Router posiada charakterystyczną dla marki NETGEAR opcję Push’n’Connect, dzięki której bez zbędnego ustawiania, za pomocą jednego przycisku urządzenie połączy się ze wszystkimi dostępnymi w domu komputerami. WNR1000 to router bezprzewodowy, jednak posiada on również cztery porty Fast Ethernet do połączeń kablowych.

NETGEAR WNR1000

NETGEAR WNR-1000 wyposażony jest w następujące systemy zabezpieczeń: Denial-of-Service (DoS) chroni przed atakami z zewnątrz, Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) i WEP chronią przed dostępem do sieci przez osoby niepowołane, połączenia posiadają również technologię Wi-Fi Protected Setup (WPS). Sieć chroniona jest również podwójnym firewallem.