20/07/2009

Nowa karta Memory Stick PRO-HG Duo HX 32 GB

Firma Sony zaprezentowała swoją najbardziej pojemną jak dotąd kartę pamięci z rodziny Memory Stick – 32-gigabajtowy model Memory Stick PRO-HG Duo HX. Po nową kartę o pojemności 32 GB w naturalny sposób sięgną osoby filmujące w High Definition, ponieważ materiał w tym formacie odznacza się bardzo dużą objętością. Olbrzymia pojemność przyda się jednak także fotografom, zarówno używającym zaawansowanych lustrzanek cyfrowych Sony α, jak i aparatów kompaktowych Cyber-shot.

Sony Memory Stick PRO-HG Duo HXJedna karta Memory Stick PRO-HG Duo HX 32 GB pozwoli użytkownikom kamer Full HD (1920 x 1080) na nagranie do 225 minut filmu i praktycznie wyeliminuje niepokoje i obawy związane z ilością wolnego miejsca na nośniku.

Kolejnym atutem nowej karty, wspólnym dla wszystkich modeli Memory Stick HX, jest bardzo duża wydajność. Dostarczony adapter USB umożliwia uzyskanie prędkości do 20 MB/s przy odczycie i do 15 MB/s przy zapisie*, co oznacza o wiele krótsze oczekiwanie na przesłanie filmu do komputera.

Rodzinę produktów Memory Stick PRO-HG Duo HX tworzą obecnie modele o pojemności 4, 8 i 16 GB. Wszystkie są dostarczane w komplecie z adapterem USB.

* Szybkość oparta na testach w zoptymalizowanych urządzeniach. Faktyczna szybkość przesyłania danych zależy od używanego urządzenia. Karta Memory Stick PRO-HG Duo HX osiąga prędkość odczytu 20 MB/s i prędkość zapisu 15 MB/s przy korzystaniu z dostarczonego adaptera USB MSAC UAH1.