04/05/2009

Nowe amplitunery od Sony

Firma Sony poszerza rodzinę swoich amplitunerów o cztery nowe modele. Do rodziny wchodzą: STR-DA6400ES – sztandarowy – „sieciowy” model z certyfikatem DLNA, oraz nowa seria DH, trzy kompleksowo zmodernizowane modele zastępujące serię DG.

Dzięki amplitunerowi STR-DA6400ES filmy w formacie High-Definition przestają być ograniczone czterema ścianami kina domowego. Urządzenie może odbierać materiał wideo HD z kompatybilnego komputera albo serwera, nawet jeśli znajduje się on w innym pomieszczeniu. W taki sam sposób można również przesyłać muzykę o wysokiej jakości – bez względu na to, czy źródłem dźwięku jest płyta winylowa, CD czy kaseta. Łączy, zatem analogowe archiwa muzyki ze światem urządzeń cyfrowych.

str-da6400es

Model STR-DA6400ES jest również przystosowany do odbioru radiostacji internetowych, takich jak SHOUTcast®, co znakomicie zwiększa możliwości słuchania muzyki w domu bez konieczności włączania komputera. Wszystkie sygnały audio, również z radiostacji internetowych, mogą być transmitowane nawet do trzech pomieszczeń jednocześnie. Sygnał wideo może być odbierany w innej strefie i kontrolowany za pomocą osobnego graficznego interfejsu użytkownika (Graphical User Interface).

7.1 kanałowy amplituner ma aż sześć wejść HDMI™, co zapewnia niezwykłą uniwersalność. Jedno z wejść znajduje się z przodu i bardzo ułatwia podłączanie np. kamer HD. Całości dopełniają dwa wyjścia HDMI oraz szereg zaawansowanych technologii – między innymi 1080/24P,Deep Colour czy x.v.Colour.

Do najważniejszych zalet modelu STR-DA6400ES należy zgodność z szerokim wachlarzem formatów dźwięku Full HD. Dekodery Dolby® True HD, Dolby Digital Plus, DTS® HD wspomagane przez procesor Cyfrowego Dźwięku Kinowego Sony zapewniają wrażenia, jak w prawdziwej sali kinowej. W optymalnym skonfigurowaniu parametrów zestawu pomaga system DCAC (Digital Cinema Auto-Calibration), dostosowujący ustawienia 7.1-kanałowego dźwięku
do miejsca odsłuchu.
dh800STR-DH800

Z kolei dotychczasową linię produktów STR-DG zastąpią trzy nowe amplitunery serii DH. Należący do klasy podstawowej STR-DH500, model średniej klasy STR-DH700 oraz najbardziej zaawansowany STR-DH800.

dh500

STR-DH500

Model STR-DH500 umożliwia reprodukcję 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego i posiada 3 wejścia i jedno wyjście (switcher) HDMI™. Wyposażenie urządzenia w system automatycznej kalibracji (Digital Cinema Auto Calibration) oraz port (Digital Media Port) pozwala na odtwarzanie muzyki z przenośnych urządzeń audio lub komputera za pomocą dostępnych opcjonalnie adapterów.

Przeczytaj także:   Stylowo z Jalou

dh700STR-DH700

Dla osób, które oczekują dodatkowych funkcji firma Sony proponuje model STR-DH700, który posiada 7.1 kanałów,3 wejścia HDMI™ i jedno wyjście (repeter). Rozszerzeniem do STR-DH500 w tym urządzeniu są technologie x.v.Colour, Deep Colour oraz system podwójnego wzmacniacza. Jeden stopień mocy odpowiada za niskie częstotliwości, a drugi za wzmocnienie tonów średnich i wysokich. Dzięki technologii S-AIR tylne kanały dźwięku są transmitowane przez bezprzewodowy nadajnik. Takie rozwiązanie uwalnia użytkownika od konieczności prowadzenia przewodów przez całą długość pomieszczenia i zapewnia dużą swobodę przy aranżowaniu kina domowego.

www.sony.pl

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...