30/09/2010

Nowe czytniki książek elektronicznych VEDIA eReader K2 i K3

VEDIA wprowadza do oferty kolejne modele czytników książek elektronicznych: eReader K2 oraz eReader K3. W odróżnieniu od poprzedniego modelu K1 w kolorze czarnym, nowe modele stanowią spełnienie oczekiwań klientów dotyczących urządzeń w kolorze białym z matową obudową, w którym nie będą widoczne odbłyski światła. Stanowią one jednocześnie poszerzenie oferty urządzeń dla użytkowników, którzy poszukują czytnika za niewielkie pieniądze.

Czytniki K2 i K3 wzbogacają jednocześnie ofertę czytników książek elektronicznych dostępnych na polskim rynku. Oprócz czytania książek elektronicznych w formatach PDF i EPUB, oferują one możliwość otwierania plików DOC i HTML. Podczas czytania książek urządzenie pozwala słuchać muzyki zapisanej w wewnętrznej pamięci flash o pojemności 2GB lub na karcie SD. Urządzenie jest jednocześnie przenośnym dyskiem USB, na którym można przechować pliki każdego formatu, a w przypadku zapisania danych na karcie SD, można skorzystać z wbudowanego czytnika kart SD lub SDHC o pojemności do 32 GB, aby otworzyć zawartość karty na każdym komputerze.

Urządzenia charakteryzuje ekran o przekątnej 6 cali o 4 odcieniach szarości w modelu K2 lub 8 odcieniach w modelu K3. Zastosowany akcelerometr w model K2 umożliwia automatyczne dopasowanie otwartego pliku do położenia urządzenia. Pozwala to na bardziej wygodnie czytanie książek w przypadku, gdy szerokość dokumentu przekracza szerokość ekranu. W modelu K3, obrót ekranu wykonywany jest przy pomocy dedykowanego przycisku.

Wraz z zakupem czytników eReader K2 i K3, klienci otrzymują skórzane etui, ładowarkę sieciową, kabel USB, słuchawki i ściereczkę do utrzymania czytelności ekranu. Technologia e-ink pozwala na niemęczące wzroku czytanie książek, nawet w pełnym słońcu. Energia elektryczna pobierana jest jedynie podczas zmiany zawartości ekranu. Pozwala to na długotrwałą pracę na baterii. Umożliwia to przeczytanie kilku książek na jednym ładowaniu akumulatora.

Sugerowane ceny detaliczne to 799 zł brutto za model K2 oraz 809zł za model K3. Czytnik K2 dostępny jest w sprzedaży wyłącznie w sieci Vobis.