07/11/2011

Nowe lunety Nikon serii PROSTAFF 5

Nikon zaprezentował nowe lunety obserwacje z serii PROSTAFF 5. Urządzenia wyróżniają się niską masą, ergonomicznym kształtem oraz zaawansowanym układem optycznym, zapewniającym doskonały obraz. Lunety przeznaczone są do zastosowań amatorskich, dla miłośników przyrody oraz digiscopingu, czyli fotografowania i filmowania przy pomocy lunet.

Oferta Nikona została rozszerzona o cztery modele: PROSTAFF 5 60, PROSTAFF 5 60-A, PROSTAFF 5 82, PROSTAFF 5 82-A. Wraz z lunetami na rynek trafią również nowe wymienne okulary SEP-25, SEP-38W, SEP-20-60.

Lunety z serii PROSTAF 5 wyróżniają się doskonałą ergonomią. Ich masa została zredukowana o 20% w porównaniu z modelami Nikon Spotting Scope RA III. Dzięki temu nowe modele mogą być stosowane z relatywnie lekkimi statywami, co sprzyja ich częstemu stosowaniu w plenerze.

Lunety PROSTAFF 5 oferują doskonałą widoczność nawet w trudnych warunkach. Zaawansowany układ optyczny został wykonany ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu i arsenu. Duże średnice obiektywów (60 mm i 82 mm), zminimalizowana aberracja chromatyczna na brzegu pola widzenia nowych okularów, wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe na soczewkach i pryzmatach oraz duże odsunięcie źrenicy wyjściowej, zapewniają użytkownikom wysoki komfort obserwacji.

Wypełnienie lunet Nikon PROSTAFF 5 azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu urządzenia bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m przez 10 minut nie jest w stanie ich uszkodzić.

Odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości oraz dwa gniazda do mocowania statywowego umożliwiają poprawne wyważenie lunet na statywie w różnych kombinacjach, zarówno w czasie obserwacji, jak i fotografowania czy filmowania techniką digiscopingu przy użyciu aparatów kompaktowych Nikon COOLPIX .

Lunety serii PROSTAF 5 mogą być używane zarówno z nowymi okularami SEP-25, SEP-38W, SEP-20-60, jak i obecnie dostępnymi na rynku okularami dedykowanymi dla lunet Nikon Spottingo Scope RA III.

Główne cechy lunet PROSTAFF 5

•    Doskonała ergonomia – masa lunet została zredukowana o 20% w porównaniu z lunetami serii RA III.
•    Duże średnice obiektywów (60 mm i 82 mm) zapewniają uzyskanie jasnych obrazów.
•    Zminimalizowana aberracja chromatyczna na brzegu pola widzenia nowych okularów i duże odsunięcie źrenicy wyjściowej poprawiają komfort obserwacji.
•    Wszystkie powierzchnie soczewek i pryzmatów pokryte wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi.
•    Optyka wykonana ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu i arsenu.
•    Wodoszczelność do głębokości 1m przez 10 minut i zabezpieczone przed zaparowaniem wewnątrz. Wodoszczelne połączenie okularów z korpusem lunety.
•    Możliwość stosowania lunet w digiscopingu wraz z aparatami kompaktowymi Nikon COOLPIX przy pomocy dodatkowego adaptera serii FSB. Do nowych okularów opracowano nowe adaptery FSB.
•    Możliwość korzystania z aktualnie oferowanych okularów, dedykowanych dla lunet Nikon Spotting Scope RA III.
•    Wbudowana wysuwana osłona przeciwsłoneczna.
•    Miękki futerał ochronny w zestawie.
•    Dwa gwinty mocowania statywowego w podstawie lunety umożliwiające poprawne wyważenie lunety na statywie zarówno podczas obserwacji, jak i fotografowania czy filmowania techniką digiscopingu.
•    Stylowy i nowoczesny wygląd zewnętrzny.

Przeczytaj także:   Złoty Laur Konsumenta 2009 dla AutoMapy

Główne cechy okularów:

・    Łatwy montaż w korpusie lunety za pomocą złącza bagnetowego.
・    Układ optyczny pokryty wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi.
・    Wodoszczelność.
・    Duże odsunięcie źrenicy wyjściowej.
・    Nowe muszle oczne na okularach.

*1) Obliczone zgodnie z normą ISO14133.
*2) bez pokrywek

Lunety PROSTAFF 5 82, PROSTAFF 5 F 82-A, PROSTAFF 5 60, PROSTAFF 5 60-A powinny być dostępne w sprzedaży od grudnia 2011  r.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...