06/08/2009

Nowe przełączniki firmy ATEN

ATEN International wprowadza na rynek 2- i 4-portowe przełączniki USB2.0 DVI Dual View KVMP z serii CubiQ. CS1642 i CS1644 to najnowszej generacji urządzenia, które łączą w sobie 2 lub 4- portowy przełącznik KVM z 2-portowym hubem USB 2.0 oraz pozwalają na jednoczesną obsługę dwóch wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy Dual Link. To idealne rozwiązanie dla grafików komputerowych, bankowców, doradców finansowych oraz graczy.

ATEN CS1642

Nowe 2- i 4- portowe przełączniki KVM z nowej serii CubiQ zapewniają dostęp do dwóch lub czterech komputerów z podwójnymi ekranami za pomocą jednej klawiatury, myszki lub konsoli. CS1642 i CS1644 pozwalają na obsługę dwóch wysokiej rozdzielczości ekranów DVI w tym samym czasie. Są one idealnym rozwiązaniem dla grafików, konsultantów finansowych i pracowników banków, pracowników medycznych, jak również dla graczy. 2- lub 4-portowe przełączniki Dual View KVMP z wbudowanym 2-portowym hubem USB 2.0 umożliwiają także scentralizowany dostęp do dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Przełączniki pracują zarówno na złączu cyfrowym DVI jak i na analogowym oraz pozwalają na niezależne przełączanie KVM, USB i audio. Oba modele obsługują rozdzielczości do 2560 x 1600 (DVI Dual Link). Funkcja Video DynaSync zapewnia automatyczną ich optymalizację. Zarówno CS1642, jak i CS1644 obsługują 2.1- kanałowy system dźwięku przestrzennego.

Dla wielu osób dążenie do uzyskania maksymalnej wydajności ich zasobów komputerowych przypomina “niekończącą się opowieść”. Wieloekranowe stanowisko pracy ułatwia realizację zadań, które wymagają korzystania z różnego oprogramowania – graficznego, biurowego etc. To właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się stanowiska pracy posiadające dostęp do wielu monitorów.

CS1642 i CS1644 umożliwiają przesył obrazu o wysokiej rozdzielczości (2560×1600 pikseli dla dual link DVI oraz 1920×1200 pikseli dla single link DVI) w trybie szerokopasmowym. Wbudowany system Video DynaSync sprawia, że rozdzielczość obrazu jest automatycznie optymalizowana. Dzięki funkcji HDCP Compliant przełączniki obsługują urządzenia w standardzie HDCP. Nowe przełączniki firmy ATEN zapewniają także dźwięk High Definition Audio w standardzie 2.1 channel surround.

ATEN CS1644ATEN CS1644

Panel kontrolny pozwala na niezależne i proste przełączanie między KVM i urządzeniami zewnętrznymi przy pomocy przycisków na przednim panelu przełącznika (przyciski wyboru trybu i wyboru portu) lub poprzez klawisze funkcyjne klawiatury. Co więcej, wyświetlacz LED zawiera ikony, które informują o statusie portu i trybu, w jakim on funkcjonuje. Przyciski wyboru trybu i wyboru portu wyposażone zostały dodatkowo w ikony LED ukazujące status KVM, USB lub dźwięku. Dzięki temu użytkownik może słuchać muzyki odtwarzanej na jednym komputerze i jednocześnie pracować, grać lub obsługiwać inne urządzenia peryferyjne przyporządkowane innemu systemowi.

Przełączniki CS1642 i CS1644 oferują technologie emulacji klawiatury i myszy w celu bezbłędnego startu oraz przyłączania w czasie rzeczywistym, a dzięki funkcji bypass współpracują ze wszystkimi sterownikami wielofunkcyjnej myszy.

Nowe KVMP DVI są kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac, Sun oraz FreeBSD).

Przełączniki CS1642 i CS1644 są już dostępne w Polsce. Sugerowane detaliczne ceny wynoszą odpowiednio 1573 i 2145 PLN netto.