30/09/2009

Nowość w produktach marki Black Point

Black Point, producent materiałów eksploatacyjnych, dołącza do swoich produktów specjalne koperty na zużyte kartridże. Dzięki nim użytkownicy drukarek w prosty sposób mogą załatwić trzy sprawy równocześnie: wesprzeć UNICEF, pomóc środowisku naturalnemu i pozbyć się problemu z pustym kartridżem. Produkty z kopertami będą dostępne już od października.

Do dziesięciu wybranych kartridży atramentowych marki Black Point, producenta i dystrybutora materiałów eksploatacyjnych do drukarek, są dołączane specjalne foliowe koperty z logo UNICEF. Po wymianie atramentu na nowy, wystarczy włożyć stary kartridż do koperty i bezpłatnie odesłać go pocztą na wskazany adres. To wesprze działania prowadzone przez UNICEF w krajach rozwijających się, bo z każdego oddanego w ramach akcji kartridża jedna złotówka zostanie przekazana na działalność statutową organizacji. W ten sposób pozwoli zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójce dzieci podarować wyprawki szkolne lub kupić kilkadziesiąt tabletek do odkażania wody.

koperta UNICEF

Wszystkie pozyskane w trakcie zbiórki kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji. Niektóre mają szansę być ponownie wykorzystywana do produkcji pełnowartościowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek marki Black Point. – Dzięki temu tysiące zużytych kartridży przestanie być zagrożeniem dla środowiska, a klienci otrzymają ekologiczny produkt doskonałej jakości, na dodatek w konkurencyjnej cenie – wyjaśnia Marcin Adamski.

Koperty na puste tusze można znaleźć bezpośrednio w opakowaniach produktów marki Black Point. Do tej pory w ramach działań Grupy Black Point koperty można było otrzymać w salonach prasowych i wybranych sklepach ze sprzętem elektronicznym. Ponadto zużyte tusze i tonery można wrzucać do koszy i pudeł ustawionych w wybranych sklepach firmach i instytucjach w całej Polsce.