Razem z Nowym Rokiem platforma gwarantuje doskonałą zabawę w optymistycznych komediach (m.in. „Żona na niby”, „Larry Crowne – Uśmiech losu”, „O północy w Paryżu”), chwile wyciszenia w towarzystwie refleksyjnych produkcji (m.in. „Drzewo życia”, „Kret”), dawkę adrenaliny w trzymających w napięciu thrillerach (m.in. „Hanna”, „Sanktuarium”, „Postrach nocy”). A dla miłośników kina familijnego platforma proponuje animację – „Kubuś i przyjaciele”.
Doktor Patrick Maccabee (Adam Sandler) wychodzi z założenia, że w szaleństwie jest metoda, a do zdobycia kobiety swoich marzeń jest w stanie posunąć się do pewnego „małego” nieporozumienia. Namawiając samotną matkę (Jennifer Aniston) do zawarcia z nim nieformalnego związku, zamierza ziścić swój plan. Katherine, jak na nieznośną żonę przystało, doprowadza Danny’ego do majątkowej rozpaczy. Dzieciaki są upiorne, a do tego wymuszają wyjazd na egzotyczną wycieczkę. Wszystko to jednak w imię miłości… Czy jednak na pewno? „Żona na niby” to sympatyczna komedia romantyczna, przy której dobrze bawić się będzie cała rodzina.
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się trafi”. Zasadność tego powiedzenia przedstawia główny bohater produkcji „Larry Crowne – Uśmiech losu”. Pomimo nieoczekiwanego biegu zdarzeń, Larry (Tom Hanks) nie poddaje się i szeroko uśmiecha się do losu, który niczym lustrzane odbicie wszytko odwzajemnia. Larry realizując swoje ukryte pragnienia i marzenia, doznaje najpiękniejszego uczucia – miłości – którym obdarza swoją nauczycielkę (Julia Roberts). Najlepsze dopiero przed widzami! Dlatego VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa zaprasza wszystkich na seans.
„O północy w Paryżu” to romantyczna podróż do światowej stolicy romansu, gdzie udajemy się dzięki reżyserskiemu talentowi Woody’ego Allena. Świeżo upieczona para narzeczeńska Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson), otoczeni aurą miłości, przesiąknięci zapachem bagietek i wina, zajmują się snuciem ślubnych planów. Jednak w życiu nic nie jest pewne. Wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard) wystawią na próbę wierność głównych bohaterów. Co więcej, Gil marzy o napisaniu prawdziwej powieści i chciałby poznać Paryż lat 20-stych. I oto pewnej nocy, gdy Inez wychodzi na kolację ze swoim starym znajomym, zatrzymuje się przed nim stylowy automobil i odwozi go na przyjęcie, gdzie bawią się jego idole: Fitzgerald z żoną i Hemingway, a na pianinie gra Cole Porter. Jak będzie przebiegał dalszy pobyt Gila w Paryżu?
Jaki jest sens życia? – to pytanie zadaje sobie ludzkość od wszechczasów. Odpowiedzi są różnorodne, a swojej interpretacji podejmuje się także Terrence Malick („Cienka czerwona linia”) w swojej najnowszej produkcji „Drzewo życia”. Szczęśliwy dom, to miejsce przepełnione miłością, opieką i zrozumieniem. Tak dotychczas wyglądało życie Jacka i jego bliskich. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty tj. choroba, cierpienie i śmierć. Mężczyzna rozpoczyna drogę wiodącą ku dojrzałości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia.
Polskie produkcje przeżywają swoją drugą młodość, a reżyserzy chętnie podejmują śmiałe tematy, które na długo pozostają w pamięci widza. Tak też jest z tytułem „Kret” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Obraz opowiada o trudnej miłości ojca do syna i poświeceniu, jakie jest się w stanie ponieść na rzecz rodziny. Takie tematy to dobra propozycja, aby pomyśleć nad noworocznymi postanowieniami. Różnorodność emocji, ukazana w relacjach ojca z synem i konfrontacja przeszłości z teraźniejszością to prawdziwy walor tej produkcji. Świetna gra aktorska (Borys Szyc, Marian Dzięgiel), dobrze dopasowana muzyka i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że warto czekać na finał.
Najnowsza odsłona „Conana Barbarzyńcy” to produkcja przesiąknięta magią i tajemnicą, obfitująca w spektakularne sceny walk na miecze i efekty specjalne oraz egzotyczną scenerię, która jest zwieńczeniem dzieła Marcusa Nispela („Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „Piątek 13-go”). Fani gatunku spod znaku fantasy będą zachwyceni tą propozycją, w której główną rolę odegrał – Jason Momoa. Gra dla niego o tyle była trudna, że wielu kojarzy poprzednie produkcje z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli walecznego herosa.
“Hanna” to połączenie mrocznej opowieści i trzymającego w ciągłym napięciu thrillera, którego reżyserii podjął się Joe Wright znany z takich produkcji jak „Duma i Uprzedzenie” czy „Anna Karenina”. 16-letnia Hanna (Saoirse Ronan) to inteligentna, ciekawa świata i – wydawać by się mogło – niewinna dziewczyna. Jednocześnie to nastolatka z twardym charakterem, który zawdzięcza ojcu (Eric Bana), byłemu agentowi CIA. Punktem zwrotnym w życiu dziewczyny staje się misja, na którą wysyła ją ojciec. Hanna przemieszcza się ukradkiem po Europie, wymykając się agentom nasłanym przez bezlitosną szefową wywiadu (Cate Blanchett). Będąc już blisko celu, Hanna staje przed zdumiewającymi odkryciami dotyczącymi jej życia i pytaniami na temat człowieczeństwa… Oprócz świetnego zaplecza aktorskiego, godna uwagi jest także porywająca ścieżka dźwiękowa przygotowana przez The Chemical Brothers, pionierów big beat’owego brzmienia.
Paul Bettany („Legion”, „Kod da Vinci”) wciela się w postać Ivana Issaca, księdza, a zarazem osoby stojącej na straży moralności swoich podopiecznych. Człowieka, który każdego dnia umacnia w ludziach wartość wiary, jest oparciem dla uciśnionych i drogowskazem dla zagubionych. Taką „zagubioną owieczką” w jego stadzie jest bratanica księdza, która została porwana przez wampiry. Wypowiadając posłuszeństwo kościołowi, Ivan udaje się w ślad za porywaczami. Film „Ksiądz” nakręcono na podstawie popularnego komiksu autorstwa Koreańczyka Min-Woo Hyunga.
„Postrach nocy” z Colinem Farrellem, to powrót do kultowej produkcji z 1985 roku i propozycja dla widzów platformy, których interesują filmy o tematyce wampirycznej. Charley Brewster (Anton Yelchin), amerykański nastolatek, przeżywa rozterki okresu dojrzewania. Mimo, że właśnie awansował w szkolnej hierarchii (porzucił kumpla-niedorajdę, Złego Eda, na rzecz pięknej dziewczyny), przeszłość w kręgach najmniej lubianych uczniów w szkole nie daje mu spokoju. Szantażowany, wyrusza ze Złym Edem (Christopher Mintz-Plasse) na poszukiwanie wampira, który ponoć grasuje w okolicy. Tropy prowadzą stanowczo za blisko, żeby nie pokrzyżować Cherley’owi życia…
Strach ma wielkie oczy, a produkcja „Sanktuarium” otwiera je naprawdę szeroko. Brian Karter (Sean Clement) po śmierci swojej matki odziedziczył ośrodek, w którym testowano nowatorskie i mocno kontrowersyjne metody leczenia uzależnień. Poznając nowy nabytek Brian odnajduje przejście do podziemi, które skrywają mrożące krew w żyłach pamiątki po badaniach naukowców. Podobno przyjaciół poznaje się w biedzie… ale czy to powiedzenie sprawdzi się w przypadku Kartera, na którym skupiła się zemsta istot żądających wyrównania krzywd za nieludzkie eksperymenty?
Jonathan White (Channing Tatum) to wzór do naśladowania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Młody stróż prawa zostaje oddelegowany do pracy w dzielnicy Queens, w której dorastał i gdzie służył jego ojciec. Jednak wygląda na to, że jest ktoś, kto nie życzy mu dobrze. Otrzymywane regularnie anonimowe listy przypominają o nierozwiązanej sprawie morderstwa dwóch chłopców. Na światło dzienne wychodzą tajemnice sprzed kilkunastu lat, które mogą zrujnować spokojne życie Jonathana i jego rodziny. „Sprawa zamknięta” to zdecydowanie nie jest jego przeszłość.
Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych dziecięcych bohaterów. W przypadku produkcji o przygodach małego misia z wiecznie pustym brzuszkiem, wiek widza jest bez znaczenia, bo kto nie zna przygód Kubusia i barwnej gromadki jego przyjaciół? „Kubuś i przyjaciele” to telewizyjna wyprawa do Stuwiekowego Lasu, przepełniona komicznymi i wzruszającymi wydarzeniami, które spadają na mieszkańców tego bajkowego miejsca w momencie prowadzenia poszukiwań porwanego Krzysia – taka jest wizja Kubusia, ale czy jest prawdziwa?
W styczniowej w ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej będzie można także zobaczyć: „Niezniszczalnych”, sagę „Zmierzch: Zaćmienie”, „Podwójne życie”, „Świnki” oraz powrócić do hitów ubiegłego miesiąca: m.in. „Inwazji: Bitwy o L.A.”, „Kodu nieśmiertelności”, „Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Aut 2”, „Jak zostać królem”, „Tunelu śmierci”, „Skoku przez miotłę”, „Balu maturalnego”, „Krzyżowego ognia”.
Każdy film, a także miesięczny katalog filmów można zamówić przez SMS, telefonicznie lub za pośrednictwem www.cyfrowypolsat.pl.
fot.: cyfrowypolsat.pl
Autor/Redaktor publikacji
Ostatnie publikacje
- Biznes i finanse13/10/2022Formy inwestowania na forex. Którą wybrać?
- Biznes i finanse25/07/2022Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?
- Technologia24/06/2022Kontrola dostępu Roger – najważniejsze informacje
- Smartfony05/05/2022Kompleksowy serwis dla produktów Apple i korzyści z niego wynikające