28/08/2009

Nowy model GPS firmy Trak

Trak Electronics Polska wprowadza do oferty najnowszy model 5 calowej nawigacji, GPS-530. Wraz z tym urządzeniem pojawią się na rynku odświeżone wersje dotychczasowych modeli GPS-430 oraz GPS-550. Nowością w tych nawigacjach będzie najnowszy dwurdzeniowy procesor Sirf Atlas IV, taktowany zegarem 500Mhz wraz z nowym systemem Windows CE 6.0.

GPS-530 wyposażono w 5” ekran dotykowy, marki Innolux, został on zintegrowany z przednią obudową dzięki czemu razem tworzą gładką i jednolitą powierzchnię. Ekran o rozdzielczości 480×272 pix wraz z 65 tys. kolorów poza standardową nawigacją pozwala odtwarzać pliki video w wielu formatach, które standardowo obsługiwane są przez urządzenia bardziej zaawansowane i przeznaczone tylko do odtwarzania video, są to m.in. : AVI, RMVB, RM, MOV, MPEG.

Trak GPS-530

Sercem urządzenia jest najnowszy dwurdzeniowy procesor Sirf Atlas IV, taktowany zegarem 500Mhz, co gwarantuje szybką i wydajną pracę zarówno podczas nawigacji, odtwarzania plików muzycznych czy video. Zintegrowana 20 kanałowa antena zapewnia bardzo dobry zasięg i pewną pracę również w terenach mocno zabudowanych. Standardem w urządzeniu jest FM Transmiter pozwalający na odtwarzanie komend głosowych z nawigacji na zewnętrznych radioodbiornikach. Wystarczy ustawić w nawigacji częstotliwość w nawigacji, tą samą częstotliwość ustawić na radioodbiorniku samochodowym. Jako wyposażenie opcjonalne dostępny będzie moduł Bluetooth, który może być wykorzystany jako zestaw głośnomówiący oraz wejście na kamerę zewnętrzną (AV-in) ułatwiającą parkowanie.

Trak GPS-530

Obudowa urządzenia wykonana została z plastiku, tył obudowy o ergonomicznym kształcie wykończono na wysoki połysk, natomiast wszystkie porty znajdujące się z boku urządzenia schowane zostały za specjalną klapką, jednocześnie chroniącą porty przed kurzem i zabrudzeniami. Przednia część urządzenia, jak już wspomniano wcześniej, to gładka powierzchnia stworzona przez ekran dotykowy połączony z obudową.

GPS-530 oparty jest na systemie Windows CE 6.0 z bezpośrednim dostępem do niego z poziomu interfejsu użytkownika. Wystarczy kliknąć na ikonę, a urządzenie zrestartuje się i uruchomi bezpośrednio w systemie Windows. Nowy system dostarczył możliwości tworzenia nowych interfejsów użytkownika i tak w urządzeniu znajdziemy zupełnie inne niż dotychczas menu. GPS-530 posiada liczne funkcje multimedialne takie jak odtwarzacz muzyczny (MP3, WMA) oraz video (AVI, WMV, MPEG), przeglądarkę zdjęć, funkcję E-book, kalkulator, notatnik, a także kalendarz.

W GPS-530 zastosowano wbudowaną pamięć flash 2GB, którą dodatkowo można rozszerzyć przy pomocy kart SD lub SDHC, aż o kolejne 8GB. W zestawie z urządzeniem znajduje się najwyższej jakości ładowarka samochodowa, nowy model uchwytu marki TRAK z uproszczoną metodą mocowania do szyby, skrócona instrukcja obsługi, kabel USB oraz, w zależności od wybranej wersji, mapy wgrane do pamięci urządzenia.

Trak GPS-530

Do wyboru będą dwa rodzaje map Navigo 9i PL oraz Navigo 9i EU. Mapa Europy podsiada szczegółowe plany 40 krajów z zawsze najnowszymi mapami TeleAtlas. Navigo 9i to przede wszystkim doskonałe i aktualne Mapy Polski i Europy pozwalające w intuicyjny sposób dotrzeć do wyznaczonego punktu. Mapa Polski wyróżniająca się treściami turystycznymi pochodzącymi z przewodników turystycznych Copernicus. W aplikacji dostępne są dodatkowe informacje między innymi warstwice górskie czy tez batymetria jezior mazurskich. Jednym słowem wyjmij urządzenie nawigacyjne i zwiedzaj szlaki turystyczne. Interaktywność mapy pozwala na otrzymanie w trakcie jazdy bieżących informacji o utrudnieniach w ruchu bądź też patrolach policyjnych. Skala mapy dopasowuje się automatycznie do prędkości pojazdu umożliwiając nawigację z mapą w widoku 2D lub 3D. Użytkownik Navigo ma możliwość zarządzać pobranymi treściami dzięki unikatowemu panelowi dostępnemu na stronie www. Wartością aplikacji NAVIGO są wysokiej jakości mapy dystrybuowane przez PPWK, wydawcy map marki Copernicus.

Mapy NAVIGO zawierają precyzyjną lokalizację już ponad 2 milionów adresów! Adresy w NAVIGO to rzeczywiste lokalizacje punktów adresowych, nie interpolacja położenia na podstawie zakresów numeracji pomiędzy skrzyżowaniami. Tylko rzeczywista lokalizacja punktów adresowych umożliwia prawdziwą nawigację „pod drzwi”.

Mapy NAVIGO to lokalizacja rzeczywistych punktów adresowych – każdy punkt to środek budynku o danym numerze adresowym. Jeśli budynek jest odsunięty od ulicy – lokalizacja adresu w NAVIGO będzie również odsunięta od tej ulicy. Lokalizacje adresów pozyskiwane są różnymi sposobami, ale zawsze sprowadza się to do jednego – lokalizację każdego adresu trzeba zweryfikować w terenie. Można więc powiedzieć, że odwiedziliśmy milion sześćset tysięcy adresów w poszukiwaniu precyzyjnej nawigacji, a etap interpolacji zamknęliśmy na papierowych planach adresowych, gdzie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Zanim kupisz nawigację, upewnij się czy są to rzeczywiste numery adresowe. Wielu producentów podaje liczbę adresów na mapie, nie informując że to punkty interpolowane. Wartość liczbowa jest wtedy duża, ale jakość dostarczanej informacji – znacznie mniejsza. NAVIGO stawia na jakość.

Sugerowane ceny detaliczne: GPS-530T PL – 579zł , GPS-530 BTA PL – 699zł – , GPS-530T EU – 779zł, GPS-530BTA EU – 869zł.