26/10/2009

Nowy projektor:BenQ MP575

BenQ prezentuje kolejny model projektora z serii uniwersalnej – MP575 –  przeznaczony dla odbiorców z sektora edukacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii BrilliantColor i parametrów – kontrast 2600:1, jasności 3000 ANSI lumenów – jest to doskonały projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal. Wysoka niezawodność oraz małe wymiary w połączeniu z czasem pracy lampy 4000 godzin (w trybie ekonomicznym) zapewniają wysoką użyteczność urządzenia w codziennych użytkowaniu.

Projektor MP575 ma podstawową rozdzielczość XGA – 1024×768 pikseli, która jest najlepiej akceptowalna przez większość aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości ekranu od 24” (60cm) do 300” (750cm) cali projektor ten jest dobrym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych, niewielkich firm oraz małych sal konferencyjnych. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor™ oraz Texas Instruments® prezentacje są na wysokim poziomie, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć.

BenQ mp575

Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja , która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.

Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

BenQ_mp575pŚrednie i małe firmy korzystając z projektora MP575 docenią jego wysoki kontrast 2600:1, czytelność i ostrość obrazu.
Wbudowane ustawienia fabryczne można łatwo i szybko wybrać w zależności od typu prezentacji. Model ten posiada wbudowany głośnik o mocy 2Watt. Wejścia oferują gniazda: D-sub, komponent Video, S-Video: Mini Din 4 pin x 1 oraz kompozyt Video: RCA x 1. Gniazda Audio: Stereo Mini Jack x 1. Gniazda wyjściowe na PC: D-Sub. Funkcja Wall Color Correction – pozwala na wybór trze kolorów tła pod prezentację. Dzięki wadze 2,2kg, projektor można ławo przenosić z miejsca na miejsce.

Technologia ochrony przed kurzem – Anti-dust DLP® zabezpiecza przed awariami w małych pomieszczeniach takich jak sale klasowe czy pomieszczenia biurowe. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving). Projektor jest cichy Do innych parametrów stosunkowo istotnych dla odbiorców należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz 4:3 lub 16:9, obsługę HDTV z 1080p. Gniazda wejściowe Komponent, Kompozyt, S-Video, RGB, mini-jack stereo i RS-232. Wymiary: 255 x 90 x 214 mm.

Projektor BenQ MP575 dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 2.389 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).