20/10/2010

Nowy zasilacz Back-UPS firmy APC

APC by Schneider Electric ogłosił wprowadzenie na rynek zasilaczy Back-UPS Pro, przeznaczonych do ochrony domów i biur przed problemami i kosztami wynikającymi z przerw w dostawie energii elektrycznej.

Modele Back-UPS Pro zawierają energooszczędne gniazda, znane z mniejszych zasilaczy Back-UPS, które automatycznie odcinają zasilanie nieużywanych urządzeń peryferyjnych, oszczędzając tym samym pieniądze użytkowników poprzez eliminację zbędnego poboru energii. Ponadto, modele Back-UPS Pro wyposażone są w wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) pokazujący użyteczne informacje o pracy UPS-a. Zawierają także układ automatycznej regulacji napięcia (AVR), umożliwiający oszczędzanie energii i przedłużenie czasu eksploatacji aku-mulatora.

Rodzina urządzeń Back-UPS Pro obejmuje wiele modeli, oferujących od sześciu do dziesięciu gniazd oraz zapewniających czas pracy od 92 do 164 minut. Energooszczędne gniazda zmniejszające ilości energii elektrycznej zużywanej przez podłączone urządzenia peryferyjne są dostępne we wszystkich modelach. Funkcja ta umożliwia oszczędzanie energii i pieniędzy, poprzez odcinanie zasilania nieużywanych urządzeń i pomaga w uzyskaniu w ciągu roku znaczących oszczędności z jednego zasilacza UPS. Urządzenia peryferyjne, które nie są wrażliwe na utratę danych (np. monitory, drukarki i głośniki komputerowe), podłączone są do gniazd, które automatycznie odcinają zasilanie, gdy podłączony do gniazda głównego komputer wyłącza się lub przechodzi w tryb uśpienia lub hibernacji.

Wszystkie zasilacze Back-UPS Pro wyposażone są w funkcję automatycznej regulacji napięcia (AVR), która umożliwia natychmiastowe ustawienie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego napięcia na bezpiecznym poziomie, dzięki czemu użytkownicy mogą kontynuować pracę w okresie ograniczonej dostępności energii elektrycznej oraz w przypadku wystąpienia przepięcia, natomiast energia akumulatora jest zachowana na sytuacje awaryjne (przerwy w dostawie prądu). Zasilacze posiadają również energooszczędny bypass AVR (układ obejściowy), oferujący wyjątkowy poziom elastyczności. Zasilacz zużywa mniej energii elektrycznej podczas normalnej pracy, ponieważ transformator jest pomijany dopóki zastosowanie go nie jest naprawdę konieczne.

Wszystkie modele Back-UPS Pro wyposażone są w wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD), pokazujący informacje dotyczące obciążenia, przybliżonego czasu podtrzymania, napięcia wejściowego, a także inne, ważne dane diagnostyczne oraz informacje systemowe.

Zasilacz Back-UPS Pro dostarczany jest z łatwym w obsłudze oprogramowaniem PowerChute Personal Edition. Zainstalowane oprogramowanie pozwala na zapisanie plików i bezpieczne wyłączenie komputera, nawet w sytuacji, gdy użytkownik nie znajduje się w pobliży sprzętu.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Chroń swój komputer, środowisko i… portfel

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...