25/06/2009

Nowy zestaw muzyczny Hi-Fi GIGA JUKE z twardym dyskiem

Zgromadź całą muzykę z komputera, odtwarzacza MP3, telefonu komórkowego, pamięci USB, płyt CD, a nawet płyt winylowych w nowym zestawie muzycznym Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK lub NAS-E300HD. Ten domowy zestaw muzyczny Hi-Fi można porównać do szafy grającej – wypełnionej nagraniami z całej Twojej biblioteki.

Zestaw GIGA JUKE NAS-SC500PK

160-gigabajtowy twardy dysk zestawu NAS-SC500PK umożliwia zapis nagrań o przepływności 256 kb/s trwających nawet do 1300 godzin – albo do 40 000 utworów MP3.

W skład zestawu wchodzi serwer muzyczny i bezprzewodowy odtwarzacz. Takich odtwarzaczy można dodać więcej – zestaw współpracuje maksymalnie z pięcioma urządzeniami. Będąc w domu, można więc korzystać z zasobów głównego serwera i słuchać różnych nagrań w każdej z pięciu stref. Podczas spotkań z przyjaciółmi przyda się z pewnością przycisk „PARTY”, dzięki któremu wszystkie urządzenia wchodzące w skład zestawu będą bezprzewodowo odtwarzały ten sam utwór.
12374755644961
Dostarczony program komputerowy „Music Transfer” pozwala w łatwy sposób przesyłać nagrania z komputera. Zestaw NAS-SC500PK jest wyposażony w gniazdo sieci LAN, które można połączyć bezpośrednio z komputerem. Alternatywę stanowi łączność bezprzewodowa przez router szerokopasmowy oraz router zestawu. W dodatku zestaw rozpoznaje i dodaje tylko nowe tytuły, co przyspiesza aktualizowanie kolekcji nagrań.

Zestaw GIGA JUKE NAS-SC500PK imponuje bogactwem obsługiwanych formatów nagrań: MP3, AAC, Linear PCM, WMA i ATRAC. Dzięki temu może służyć do przechowywania nagrań z wielu źródeł, takich jak płyty CD, radio, domowy komputer, a nawet płyty winylowe. Dzięki wewnętrznej bazie danych (ok. 350 000 albumów) nadawanie tytułów przebiega automatycznie. Bazę tę można aktualizować, podłączając zestaw do Internetu.

Wśród innych wygodnych funkcji warto wspomnieć o alfabetycznym wyszukiwaniu wykonawców i możliwości odbierania radia internetowego przez odtwarzacz bezprzewodowy.

Kiedy cała muzyka znajdzie się już w zestawie GIGA JUKE, przychodzi czas na delektowanie się świetnym brzmieniem i bogactwem funkcji. W porównaniu z poprzednimi modelami, głośniki zestawu zawierają szereg udoskonaleń, takich jak nowe jednostki niskotonowe z dwoma magnesami. Rozwiązania te przekładają się na nieprzeciętną czystość dźwięku i lepszą charakterystykę basów. Technologia Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywraca z kolei pierwotne brzmienie nagraniom, z których podczas kompresji zostały usunięte wysokie częstotliwości. Niebagatelne znaczenie dla jakości brzmienia ma również nagradzany wzmacniacz cyfrowy S-MASTER o mocy 100 W.

Przeczytaj także:   Nokia E75 zdobyła nagrodę EISA

Zastosowana w zestawie NAS-SC500PK technologia SensMe™ analizuje utwory i dzieli je na 27 kategorii. W efekcie bez najmniejszego kłopotu można wybrać muzykę pasującą do aktualnego nastroju – na przykład na słoneczny poranek albo spokojny wieczór.

Dla większej wygody, nowy zestaw GIGA JUKE jest wyposażony w złącze WM-PORT, przeznaczone do podłączenia odtwarzacza WALKMAN®. Po połączeniu urządzeń można odtwarzać, importować i przesyłać nagrania, a także ładować akumulator. Z funkcji tej będą mogli skorzystać między innymi posiadacze najnowszych modeli wideo MP3 WALKMAN® z serii X, wyposażonych w dotykowy ekran OLED. Nie brakuje też rozwiązań zapewniających współpracę z innymi urządzeniami. Odtwarzacz MP3 można podłączyć do portu USB albo skorzystać z adaptera DMPORT do iPoda®.

Zestaw GIGA JUKE NAS-E300HD

1237475564488Zestaw NAS-E300HD jest wyposażony w twardy dysk 80 GB i wzmacniacz o mocy 60 W. Obsługuje formaty MP3, AAC oraz WMA. Zintegrowane złącze WM-PORT umożliwia podłączanie różnych produktów, a obszerna baza danych pozwala na automatyczne nadawanie nazw utworom i na wyszukiwanie wykonawców. Bardzo łatwe jest również zgrywanie do zestawu muzyki z płyt CD – wystarczy włożyć płytę i nacisnąć jeden przycisk.

Zestaw GIGA JUKE idealnie nadaje się na prywatne centrum muzyczne. Umożliwia zgromadzenie w jednym miejscu całej biblioteki plików audio i odtwarzanie ulubionych nagrań – tych najnowszych i tych sprzed lat.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...