01/12/2011

Obudowa na dysk ZALMAN VE300 z USB 3.0 – transfery do 5Gb/s

W ofercie ZALMANA pojawiła się nowa wersja kieszeni na dyski 2.5” – ZM-VE300, zapewniająca transfer danych dochodzący do 5Gb/s w trybie USB 3.0, posiadająca proste w obsłudze menu oraz efektownie prezentująca się na biurku.

Model ZM-VE300, dzięki nowoczesnemu interfejsowi USB 3.0, pod względem wydajności dziesięciokrotnie przewyższa swojego poprzednika ZM-VE200. Dodatkowo przycisk One Touch Backup & Safe Removal zapewnia łatwe kopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu (funkcja One Touch Backup), a przytrzymanie przycisku przez 3 sek. umożliwia bezpieczne i szybkie wyłączanie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików (funkcja Safe Removal).

ZM-VE300 może również spełniać rolę dysku wirtualnego, częściowo zastępującego napęd CD-ROM, DVD-ROM lub Blu-Ray. To ważna informacja dla osób często przenoszących i używających poza domem pliki obrazów .iso, których odczyt dla kieszeni ZALMANA nie stanowi problemu. Wykorzystując ZM-VE300 użytkownik może w łatwy sposób instalować na PC gry, programy czy nawet system operacyjny z plików .iso, magazynowanych na dysku zewnętrznym 2,5”. To idealne rozwiązanie dla osób, które kupiły laptopa bez napędu optycznego.

Menu kieszeni ZM-VE300 zostało zaprogramowane tak, by z jego obsługą poradziły sobie również osoby, które po raz pierwszy korzystają z tego typu urządzenia. Podświetlany wyświetlacz umożliwia łatwą nawigację po interfejsie nawet w ciemnościach.


Obudowa kieszeni wykonana jest ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym lub srebrnym. Zastosowany materiał ma zapewniać skuteczniejsze oddawanie ciepła podczas długotrwałej pracy dysku. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz z dyskiem możemy schować do etui, dołączonego do zestawu.

ZALMAN VE300 uzyskuje gotowość do pracy w chwili podłączenia go do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a  zawarty w zestawie śrubokręt sprawia, że do montażu i demontażu dysków nie jest konieczny własny zestaw narzędzi. Wydajna kieszeń od ZALMANA wspiera dyski w interfejsach SATA I i II.

Cechy produktu:
•    obsługa interfejsu USB 3.0
•    transfer danych do 5Gb/s (w trybie USB 3.0)
•    funkcjonalność dysku wirtualnego
•    intuicyjne menu i podświetlany wyświetlacz
•    przycisk One Touch Backup & Safe Removal ułatwiający obsługę urządzenia
•    futerał i śrubokręt w zestawie

Sugerowana cena brutto obudowy ZALMAN VE300 to 169 zł. W zestawie: śrubokręt i futerał. Gwarancja 2 lata.