29/03/2010

Odbiornik muzyczny Bluetooth od Belkina

Firma iSource wprowadziła do sprzedaży Bluetooth Music Reciver firmy Belkin. Dzięki zastosowaniu tego niewielkiego urządzenia, muzyka z iPhona lub iPoda popłynie bezpośrednio do domowego sprzętu stereo, bez użycia kabli.

Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth 2.0 biblioteka audio z iPhone’a, iPoda touch oraz wszystkich urządzeń obsługujących transmisję stereo Bluetooth A2DP dostępna jest bezprzewodowo. Takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze niż tradycyjne stacje dokujące. Pozwala na współpracę urządzeń bez konieczności podchodzenia do zestawu audio, wygodną obsługę i kontrolę na wyświetlaczu iPhone’a lub iPoda touch, a także swobodne korzystanie z urządzenia w trakcie odtwarzania muzyki.

Odbiornik, podłączony do zestawu audio poprzez RCA, bądź gniazdo Jack 3,5mm, komunikuje się z odtwarzaczem poprzez Bluetooth z EDR w standardzie 2.0, co zapewnia niezawodny odbiór dźwięku w wysokiej jakości. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie współpracowało z dowolnym odtwarzaczem wyposażonym w moduł Bluetooth. Music Reciver zapamiętuje 6 powiązanych urządzeń, a jego efektywny zasięg do 10 metrów.

Dodatkowym udogodnieniem odbiornika jest możliwość automatycznego ściszania muzyki z chwilą wykrycia przez iPhone’a połączenia przychodzącego.

Cena brutto urządzenia w ofercie iSource to 189 PLN.