22/02/2010

Odtwarzacz sieciowy Popcorn Hour A200

Firma Human Media wprowadziła w połowie lutego br. do sprzedaży zaawansowany odtwarzacz multimedialny Popcorn Hour A200, wykorzystujący procesor Sigma Designs SMP8643 (667MHz).

Urządzenie jest kompatybilne z najnowszymi formatami audio i wideo, włącznie z rozdzielczością Full HD i wielokanałowym dźwiękiem. A200 obsługuje formaty MPEG2, MKV, WMV oraz MPEG4 (w tym H264/AVCHD) o przepustowości do 60 Mb/s.

W sieci lokalnej A200 pozwala na udostępnianie i współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć. Może pełnić funkcję klasycznego serwera mediów (Samba, FTP, NFS, UPnP) a także mediów udostępnianych poprzez protokół HTTP (myIHome). Obsługiwane są też serwery oferowane przez niezależnych dostawców, takie jak: WizD, SwissCenter, Llink, GB-PVR. Opcji pracy w sieci dopełniają: wbudowany klient BitTorrent oraz klient grup Usenet. Urządzenie jest zgodne z Windows Media Connect, Windows Media Player NSS oraz Bonjour dla komputerów z systemem Mac OS.

Nowe, wielowątkowe menu pozwala uruchomić równocześnie odtwarzacz muzyki, prezentacje zdjęć, przeglądanie serwisów WWW i sprawnie się miedzy nimi przełączać. Sprzętowe wsparcie dekodowania obrazów JPG pozwala na bezproblemową realizację efektownych pokazów slajdów. Duża liczba serwerów lokalnych oraz zewnętrznych gwarantuje bezproblemową współpracę odtwarzacza z pozostałymi urządzeniami multimedialnymi w sieci domowej.

Sieć Gigabit LAN (jako opcja również bezprzewodowo) zapewnia pełną integrację z siecią lokalną i dostęp do multimediów w Internecie (odtwarzanie strumieniowe). Dwa porty USB umożliwiają podłączenie dysków i pamięci flash, czytników kart pamięci, aparatów, kamer cyfrowych oraz innych urządzeń z interfejsem USB.

A200 oferuje rozbudowane możliwości komunikacji z serwisami internetowymi. Urządzenie posiada dostęp do kilkudziesięciu popularnych serwisów oferujących strumieniową transmisję wideo, witryn z podcastami audio, a także do tysięcy internetowych stacji radiowych. Za pomocą Popcorn Hour A200 można też przeglądać galerie zdjęć w internetowych serwisach fotograficznych oraz uzyskać dostęp do najnowszych wiadomości poprzez kanały RSS. Obsługę urządzenia ułatwia pilot z podświetlanymi przyciskami.

Producent umożliwia osobom trzecim pisanie pluginów do obsługi popularnych witryn WWW, a użytkownicy mogą śledzić te aktualizacje na bieżąco, z poziomu menu odtwarzacza. Dodatkową opcją dostępu do multimedialnych serwisów internetowych jest Application Center. Podobnie, jak w wypadku innych odtwarzaczy NMT z oprogramowaniem firmy Syabas, także w A200 można instalować dodatkowe aplikacje i rozszerzenia, publikowane przez niezależnych autorów.

Przeczytaj także:   ASUS sprzedał 500 milionów płyt głównych

Cena podstawowej wersji Popcorn Hour A200 to 879 zł. Można także kupić zestaw z dyskiem twardym 2.5” lub 3.5” o pojemności od 750GB (1419 zł) do 2TB (1459 zł). Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...