08/09/2016

Aktywna opaska dla aktywnych

Francuska firma Wiko przedstawiła na targach IFA opaskę monitorującą WiMATE, która została stworzona z myślą nie tylko o ludziach aktywnie uprawiających sport, lecz również chcących lepiej poznać swoje ciało. Pozwala na jednoczesne śledzenie pulsu, licznika spalonych kalorii, odbieranie połączeń i korzystanie z kanałów społecznościowych.

Dzięki wytrzymałej aluminiowej obudowie i paskowi TPU wykorzystywanemu w medycynie, opaska jest zawsze w pełnej gotowości. Jest nie tylko wodoodporna, ale również niepodatna na pot, zachlapania, deszcz i kurz, co potwierdza certyfikat IP67.

Opaska pełni funkcję asystenta personalnego. Zapewnia nie tylko bezpośredni dostęp do kalendarza, kontaktów, zegarka, alarmu budzika, lecz również informuje o połączeniach, nieodebranych SMS-ach i e-mailach. Z jej poziomu możliwe jest również korzystanie z Facebooka, Twittera czy Skype’a. Ale to nie wszystko! Dzięki inteligentnej technologii Bluetooth 4.0 zintegrowanej z opaską WiMATE, bez trudu znajdziemy zawieruszony w mieszkaniu smartfon już za jednym kliknięciem.

Opaska WiMATE została wyposażona w czujnik z technologią PPG, która automatycznie pozwala monitorować tętno z nadgarstka. Nie tylko pokazuje licznik spalonych kalorii, lecz również pomaga w utrzymaniu odpowiedniej intensywności treningów, a co za tym idzie – zdrowej i wysportowanej sylwetki. Opaska umożliwia zapamiętanie każdego treningu i codziennej aktywności za pomocą trójosiowego akcelerometru. Jego funkcje obejmują:pomiar kroków, dystansu i kalorii, tryb treningowy, śledzenie faz snu, przypominanie o aktywności. Nie znamy jeszcze daty wprowadzenia opaski na polski rynek.

Opaska monitorująca WiMATE

(RED)