12/10/2010

Optoma Pico PK301 – profesjonalna projekcja z kieszeni

Rodzina kieszonkowych projektorów Optoma Pico wzbogaciła się o nowy model – Pico PK301. Kolejny miniprojektor od Optomy znajdzie uznanie wśród osób, które zawsze pod ręką chcą mieć niewielkie i lekkie urządzenie do wyświetlania prezentacji podczas biznesowego spotkania czy filmów w warunkach domowych.

Optoma Pico PK301 jest projektorem DLP, który posiada rozdzielczość WVGA (854 x 480) i umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej nawet do 120 cali. Jak przystało na każdy miniprojektor, Pico PK301 ma bardzo niewielkie wymiary – 120 x 70 x 30 mm (szer x gł x wys), dzięki czemu bez problemu zmieści się w kieszeni marynarki czy podręcznej torbie. Waga wynosząca zaledwie 250 gramów sprawia, że urządzenie jest niemal niewyczuwalne przy noszeniu. Nowa propozycja Optomy to również dodatkowy wymiar mobilności – wbudowany odtwarzacz multimediów ze slotem na karty Micro SD zapewnia opcję wyświetlania filmów, zdjęć czy prezentacji (po konwersji do formatu jpg) bezpośrednio z projektora, bez konieczności podłączania do niego komputera.

Oprócz możliwości wyświetlania treści z karty Micro SD, Optoma Pico PK301 pozwala też na podłączenie wielu zewnętrznych urządzeń. Dzięki wejściom: mini HDMI, VGA oraz composite, mamy nieograniczone możliwości wyświetlania obrazu z laptopów, netbooków, aparatów i kamer cyfrowych, przenośnych konsoli do gier i odtwarzaczy multimediów, smartfonów z wyjściem wideo oraz urządzeń typu iPhone.

Zastosowanie technologii DLP gwarantuje wysoki kontrast wynoszący 2000:1 ANSI, natomiast kolory zyskały na jakości dzięki podświetleniu diodami LED. Bez zewnętrznego zasilania, miniprojektor Optomy pracuje do 1,5 h na baterii, natomiast dzięki wykorzystaniu opcjonalnego zestawu akumulatorów wysokiej pojemności, PK301 może pracować nawet do pięciu godzin. Dlatego nowe Pico z wytrzymałą baterią jest idealnym rozwiązaniem m.in. w przypadku biznesowego spotkania czy podróży, gdzie brak jest dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.

Sugerowana cena detaliczna brutto urządzenia wynosi 1499 zł.