26/08/2009

Panasonic wprowadza nowy projektor PT-D5000

Panasonic Corporation wprowadził do sprzedaży w Europie nowy projektor PT-D5000. Model o jasności 5000 lumenów został zaprojektowany z myślą o użytkownikach instytucjonalnych. Nowy projektor może mieć również zastosowanie w sieciach digital signage, gdzie łatwa konserwacja i niezawodność stanowią kluczowe wymagania klientów.

Model PT-D5000, następca PT-D4000, oferuje znaczące ulepszenia w stosunku do poprzedniej serii w trzech głównych obszarach: jakości obrazu, elastyczności instalacji oraz łatwości konserwacji. Zgodnie ze strategią eco ideas firmy Panasonic, model PT-D5000 osiąga niski poziom zużycia energii w trybie stand-by na poziomie 0.3W – znacznie poniżej maksymalnej wartości 0.5W, która została określona przez Unię Europejską i powinna stać się standardem w tego typu projektorach do stycznia 2010 roku.

Panasonic D5000S
Najnowsza zaawansowana kontrola sieci LAN firmy Panasonic daje gwarancję, że ustawienie systemu
i zarządzanie nim jest szybkie oraz łatwe do zrealizowania podczas instalacji w miejscach takich jak aula czy sala wykładowa. W celu uszczegółowienia obrazu podczas używania projektora w dobrze oświetlonych pomieszczeniach lub w świetle dziennym, opracowany przez Panasonic System Daylight View 2 odpowiednio koryguje ostrość, krzywą gamma i poprawność kolorów.

Projektor Panasonic PT-D5000 wykorzystuje technologię 1-chipowego cyfrowego przetwarzania światła (DLP) by zapewnić czysty, ostry obraz nawet w jasnych pomieszczeniach. Model ten zapewnia jasność 5000 lumenów, która jest osiągana poprzez  efektywną technologię konwergencji światła i koła kolorów. Funkcja RGB Booster łączy opracowaną przez Panasonic technologię Vivid Colour Control z nowo opracowanym systemem sterowania modulacją lamp (Lamp Modulation Drive System). Połączenie tych dwóch rozwiązań sprawia, że 1-chipowy projektor DLP dostarcza obraz w jakości, która jest do 145% lepsza niż ta uzyskiwana przy wykorzystaniu konwencjonalnych modeli.

W celu ograniczenia utraty szczegółów obrazu, gdy projektor używany jest w dobrze oświetlonym pomieszczeniu lub w świetle dziennym, opracowany przez Panasonic System Daylight View 2 poprawia jasność odbieraną przez widownię dostosowując ostrość, krzywą gamma i poprawność kolorów. Nowy układ Detail Clarity Procesor uwydatnia wszystkie szczegóły obrazu, dzięki czemu zyskuje on bardziej naturalny, trójwymiarowy wygląd o wyjątkowej ostrości.

Panasonic D5000SSzerokie możliwości dostosowania obiektywu w poziomie i pionie gwarantują obraz praktycznie pozbawiony dystorsji. Dodatkowo wszystkie ustawienia mogą być łatwo zmienione za pomocą pilota. Projektor ten może być także obracany w poziomie o 360°, co umożliwia instalowanie go pod dowolnym kątem. Podobnie jak inne biznesowe projektory firmy Panasonic, PT-D5000 może być sterowy zdalnie poprzez sieć LAN. Projektor sam wysyła wiadomości e-mail powiadamiające o wystąpieniu błędu lub
o konieczności wymiany lampy.

Dzięki aplikacji Multi Projector Monitoring & Control dostarczonej przez Panasonic, urządzenie może być zaprogramowane tak, aby włączyć się lub wyłączyć w odpowiednim czasie, co pozwala dopasować obraz do zastosowań konkretnej instalacji digital signage. System ten wysyła do kontrolującego pracę projektora komputera PC również wiadomości powiadamiające o wystąpieniu błędu.

System Dual Lamp w projektorze PT-D5000 nie tylko poprawia jasność obrazu, ale także eliminuje konieczność przerywania prezentacji w przypadku wypalenia się lampy. Z tego powodu PT-D5000, wyposażony w tryb Lamp Relay dzielący obciążenie pracy projektora na dwie lamy, jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie projekcje są odtwarzane 24/7.

Opracowany przez Panasonic Auto Clearing Filter zapewnia czystą powierzchnię filtra poprzez automatyczne usunięcie kurzu z filtra ilekroć wykryje jego zbyt duże nagromadzenie. Poprawia to wydajność i obniża koszty eksploatacji poprzez zwiększenie żywotności filtra do 10 000 godzin.