27/07/2009

Panasonic wprowadza telefony DECT z kolorowym wyświetlaczem

Firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli rodzinnych telefonów bezprzewodowych DECT. Umożliwiają one wygodną komunikację, a dzięki kolorowemu, dużemu, dwucalowemu ekranowi LCD i odporności na upadki mogą być łatwo używane przez wszystkich członków rodziny.

W telefonach KX-TG8421 i KX-TG8411 zastosowano jasny, dwucalowy ekran LCD wyświetlający 65,000 kolorów. Dzięki temu litery i cyfry są duże i wyraźne co w połączeniu z opartym na ikonach graficznych menu ekranowym znacząco ułatwia obsługę. W modelu KX-TG8421 możliwe jest przeglądanie i wybór nagrań poczty głosowej na ekranie telefonu. Wbudowana automatyczna sekretarka pozwala na zgromadzenie nawet 40 minut nagrań. Słuchawka pozwala na obsługę SMS, których czytanie i wysyłanie jest bardzo wygodne dzięki ekranowi wysokiej jakości.

Panasonic KX-TG8411

W telefonach zastosowano szereg innych rozwiązań ułatwiających użytkowanie. Obie słuchawki zaprojektowano z myślą o używaniu w domu, na przykład w kuchni – są odporne na upadki z wysokości do 1.5 metra, a z uszczelnionej klawiatury można korzystać mając mokre ręce, gdy np. telefon zadzwoni do nas podczas zmywania. Wyposażono je również w funkcję samooczyszczania styków, która zapewnia zawsze optymalny poziom naładowania baterii. Słuchawka obydwu modeli wykończona jest eleganckim, błyszczącym i odpornym na zarysowanie plastikiem, który wytrzyma na przykład próbę zdrapania ołówkiem o twardości H.

Telefony zaprojektowano tak by ich użytkownik miał jak największą kontrolę nad urządzeniem. Słuchawki wyposażono w diodę LED sygnalizującą połączenie przychodzące – można zatem wyciszyć dzwonek i, jeśli słuchawka jest w zasięgu wzroku, nadal wiedzieć o nadchodzącym połączeniu. Możliwe jest również zablokowanie niepożądanych połączeń lub przełączenie telefonu w tzw. tryb nocny – czyli zaprogramowanie słuchawki w taki sposób aby w określonych godzinach nie dzwoniła.

Panasonic KX-TG6421

Serię uzupełniają trzy nowe telefony (KX-TG6421, KX-TG6411 i KX-TG1381) przeznaczone dla mniej wymagających konsumentów. Wszystkie wyposażono w wygodne, monochromatyczne wyświetlacze LCD a także szereg najbardziej potrzebnych funkcji takich jak identyfikacji abonenta wywołującego lub system głośnomówiący. Telefon KX-TG6421 posiada też cyfrowy automat zgłoszeniowy pozwalający na zapisanie 18 minut nagrań, może też obsługiwać do 6 słuchawek (funkcja dostępna również w KX-TG8421 i KX-TG8411) . Ta ostatnia cecha wspomagana jest przez interkom, umożliwiający rozmowę na linii słuchawka – słuchawka. Funkcjonalność ta jest idealnym rozwiązaniem dla dużego domu lub niewielkiego biura.

Telefony dostępne są w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto:

  • KX-TG8421: 379 PLN
  • KX-TG8411: 319 PLN
  • KX-TG6421: 219 PLN
  • KX-TG6411: 179 PLN

Model KX-TG1381 wejdzie do sprzedaży w połowie sierpnia w sugerowanej cenie brutto 129 PLN