30/04/2010

Płyta główna GIGABYTE GA-870A-UD3 z chipsetem AMD 870

Firma GIGABYTE prezentuje nową płytę główną dla sześciordzeniowych procesorów AMD AM3 (Phenom II) wyposażoną w technologię GIGABYTE 333. Model GA-870A-UD3 został zbudowany w oparciu o chipset AMD 870, który jest świetnie zapowiadającym się następcą popularnego układu AMD 770.

GA-870A-UD3 posiada 4 sloty dla pamięci DDR3 o maksymalnej częstotliwości pracy 1866+ MHz. Na laminacie znajdziemy złącze graficzne PCI Express x16, 10 portów SATA z obsługą macierzy RAID (w tym 4x SATA 6 Gb/s), 14 złączy USB (w tym 2x USB 3.0). Dzięki funkcji Auto Unlock istnieje również możliwość odblokowania ukrytych rdzeni w przypadku niektórych procesorów AMD z podstawką AM3. Płyta została ponadto wyposażona w zaawansowaną sekcję zasilania procesora (8+2 fazy), gwarantującą dobrą stabilność pracy nowoczesnych sześcio- i czterordzeniowych procesorów, nawet po podkręceniu ich parametrów.

Technologia GIGABYTE 333 na płycie głównej GA-870A-UD3 zapewnia błyskawiczny transfer danych. Przy pomocy interfejsu USB 3.0 pliki mogą być przesyłane 10-cio krotnie szybciej (5 Gb/s) niż w przypadku USB starszej generacji. Standard SATA 3 (6 Gb/s) charakteryzuje dwukrotnie większa przepustowość w porównaniu z SATA 2 (3 Gb/s). Z kolei technologia 3x USB Power Boost poprawia kompatybilność z urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Zmniejsza ona wahania napięcia i zapewnia lepszą stabilność pracy dysków twardych, hub USB etc.

Do dodatkowych zalet prezentowanego modelu należą sztandarowe technologie GIGABYTE: Ultra Durable 3 (podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB zapewniająca niższe temperatury pracy) oraz DualBIOS (dwie kości BIOS’u stanowiące ochronę przed uszkodzeniami).

GA-870A-UD3 jest płytą, która sprosta wymaganiom stawianym przez popularne aplikacje multimedialne oraz dostępne obecnie na rynku gry. Dzięki obsłudze najnowszych procesorów AMD AM3, szybkich pamięci DDR3 oraz możliwości jakie daje GIGABYTE 333, będzie ona interesującą propozycją zarówno dla graczy jak i użytkowników typowych, domowych komputerów multimedialnych.

Specyfikacja

ModelGA-870A-UD3 (rev 2.0)
ChipsetAMD 870 + SB850
FormatATX (305×230)
Pamięć4 sloty dwukanałowej pamięciDDR3 (1866+)/1333/ 1066/
Szyna systemowa5200MHz
Złącza graficzne1*PCI-Ex16PCI-E 2.0
PCI x161
PCI3
PCI-Ex12 PCI-E*1 + 1 PCI-Ex4
SATA6 SATA 6Gb/s + 4 SATA 3Gb/s
RAID0, 1,5, 0+1,JBOD
PATA1
LANGbE LAN (Realtek 8111D)
13943
USB12 USB 2.0+

2 USB 3.0 na tylnym panelu

Audio8 kanałowa karta dźwiękowa (ALC892/Dolby)
BIOSDual BIOS
InneFunkcja Auto Unlock
Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Ricoh & Google - aplikacje “App2Me” i urządzenia wielofunkcyjne do „przetwarzania w chmurze”

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...