24/05/2016

Na Poczcie zapłacisz wreszcie kartą

Od czerwca rusza pilotaż akceptacji kart płatniczych w 200 placówkach pocztowych na terenie całej Polski. Finalnie klienci będą mogli zapłacić kartami w 4700 placówkach Poczty już na przełomie lipca i sierpnia br.

Poczta Polska podpisała umowę z konsorcjum eService i PKO BP na dzierżawę terminali POS oraz obsługę transakcji kartami płatniczymi. W ramach umowy zainstalowanych zostanie 8500 terminali do obsługi kart płatniczych (POS) w 4700 placówkach sieci własnej Poczty Polskiej. Pilotaż obsługi płatności kartami płatniczymi rusza w czerwcu br. w 200 placówkach. Pełne wdrożenie w sieci własnej placówek pocztowych na terenie całej Polski zaplanowane jest na przełomie lipca i sierpnia br.

Dzięki zainstalowanym terminalom POS, klienci Poczty Polskiej będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza usług m.in. jak: akceptacja płatności kartami VISA i MasterCard, w tym również realizowane w technologii bezstykowej; wypłata gotówki; doładowania telefonów komórkowych; cash-back w ramach płatności kartą (usługa, dzięki której klient może wypłacać w placówce pocztowej pieniądze przy okazji zakupów); realizacja voucherów (voucher to unikatowa kombinacja znaków pozwalającą na dokonywanie płatności m.in. w serwisach internetowych np. za usługi lub dostawy).

Poczta Polska karty płatność

(RED)