03/11/2014

Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 mld złotych

Polacy są najmniej niezdarni spośród 18 europejskich krajów jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki ze smartfonami. Według badań Square Trade, Polska znalazła się na ostatnim miejscu rankingu „niezdarnych” krajów – w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 24,3% z nas zniszczyło smartfon. Raport pokazuje, że jesteśmy bardziej uważni niż Niemcy, które znalazły się na 12 pozycji.

Tuż przed Polakami, na 17 pozycji, znalazła się Belgia z wynikiem 24,9% i Szwajcaria, gdzie 26,3% obywateli zniszczyło swój smartfon. Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami, znalazła się Grecja – 40% Greków zniszczyło urządzenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Drugim „niezdarnym” krajem okazały się Włochy z podobnym wynikiem – 39,8%, zaś trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów zajęła Hiszpania – 38,9% badanych przyznało się, że ich smartfon uległ zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń – powiedział Kevin Gillan, Dyrektor Zarządzający na Europę firmy SquareTrade.

Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 mld złotych

(RED)

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Brytyjska Mobica otwiera biuro w Rzeszowie