17/08/2009

Ponad milion użytkowników usługi Ovi Mail Nokii

Ovi Mail szybko zyskuje status popularnego konta e-mail w krajach rozwijających się, o czym świadczy aktywacja ponad miliona kont poczty Ovi w ciągu nieco ponad pół roku. Ponieważ usługa ta została specjalnie przygotowana pod kątem konfiguracji w urządzeniu mobilnym, użytkownicy mogą uzyskać swój pierwszy adres e-mail i zarządzać kontem bez użycia komputera – ponad 650 000 kont na Ovi Mail zostało założonych bezpośrednio na urządzeniu przenośnym.

oviInspiracją dla twórców Ovi Mail była liczba osób pozbawionych dostępu do komputera, szczególnie w krajach rozwijających się. W pierwszej piątce krajów z największą liczbą użytkowników Ovi Mail znalazły się Indie, Indonezja, Meksyk, Rosja i RPA. Od wprowadzenia tej usługi w grudniu 2008 roku Ovi Mail jest dostępna w ponad 180 krajach i w 20 językach.

Usługę Ovi Mail można skonfigurować szybko i bezpłatnie, a w eliminacji niechcianej poczty pomagają filtry antyspamowe. Usługa ta jest również dostępna w wielu modelach urządzeń Nokia, m.in.: Nokia 2330 classic, Nokia 2630 i Nokia 5310 XpressMusic.

Aby skorzystać z Ovi Mail, wystarczy przejść do kreatora konfiguracji poczty w urządzeniu z oprogramowaniem Nokia Series 40 lub Nokia S60, takim jak Nokia N97. Usługa Ovi Mail jest także dostępna w internecie pod adresem https://mail.ovi.com/.