13/05/2009

Popcorn Hour od EPA Systemy

EPA Systemy, dystrybutor produktów i rozwiązań IT, nawiązał współpracę z firmą Syabas Technology, producentem multimedialnych urządzeń znanych pod handlową nazwą Popcorn Hour. Jako pierwszy oferowany jest odtwarzacz audio / video – Popcorn Hour A110.

Ten uznany na świecie sieciowy odtwarzacz multimedialny pozwala na odtwarzanie praktycznie dowolnego formatu plików (w tym tak popularne jak mkv, avi, mpeg4)na telewizorze CRT lub LCD w najwyższej dostępnej rozdzielczości – Full HD 1080p poprzez szereg dostępnych złączy (HDMI, Component, Composite, S-Video). Oprócz plików video Popcorn Hour A-110 pozwala na odtwarzanie sygnału audio w najwyższej jakości, w tym formatów DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus oraz Dolby TrueHD. Oczywiście klasyczne pliki MP3 czy WMA są rónież odtwarzane.

popcorn_hour_a-110_

Odtwarzane pliki mogą się znajdować na wbudowanym w urządzeniu dysku twardym (obsługuje dyski 2.5″ i 3.5″ SATA) o pojemności do 2TB lub poprzez interfejs sieciowy 100Mbit/s z dowolnej dostępnej w sieci pamięci masowej (np. QNAP) lub serwera multimedialnego (w tym także klasycznego komputera z system Windows).

popcorn-hour-a-110-boxMożna także odtwarzać pliki multimedialne z innych nosników, np. podłaczanych do playera poprzez złącze USB przenośnych dysków twardych, pendrive czy napędów DVD. Dodatkowo jest możliwe odtwarzanie treści multimedialnych bezpośrednio z internetu poprzez Media Service Portal. Dostępne są takie serwisy internetowe jak YouTube, CNN, NBC, CBS i wiele innych. Można też korzystać z dostępnych internetowych stacji radiowych czy galerii zdjęć (np. Google Picassa czy Flickr).

Z ciekawych funkcji multimedialnych możliwe jest np. podłączenie klawiatury poprzez złącze USB do łatwego przeglądania internetu na ekarnie telewizora bezpośrednio z wykorzystaniem Popcorn Hour (posiada wbudowaną przeglądarkę internetową). Możliwe jest także pobieranie plików z sieci Torrent bezpośrednio na dysk odtwarzacza bez udziału komputera. Pozwala to na znaczne ułatwienie pracy – komputer nie musi być włączony w czasie pobierania plików.

Dodatkową funkcją urządzenia jest klasyczny dysk sieciowy dostępny dla użytkowników sieci lokalnej. Można na nim gromadzić i udostępniać dane lub wykorzystać dostępną przestrzeń jako miejsce na tworzenie kopii zapasowych. Dane są dostępne poprzez otoczenie sieciowe Windows lub usługę FTP.

Cena urządzenia: 815,00 PLN + VAT

Przeczytaj także:   Świetny odkurzacz (robot), w świetnej cenie

Więcej: tutaj

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...