16/11/2014

Pożyczki online przyciągają 9 proc. internautów

Jedna dziesiąta internautów odwiedza strony internetowe oferujące kredyty. Najpopularniejsze to Vivus.pl, Kredito24.pl i Netcredit.pl. Wielu z nich zagląda również na stronę BIK-u – wynika z najnowszych danych firmy Gemius.

Ogólnopolski Dzień bez Długów został zainicjowany sześć lat temu w ramach kampanii edukacyjnej „Nasze długi”. Obchodzi się go 17 listopada, a jego celem jest poprawa zarządzania własnymi finansami przez Polaków. Wielu z nich potrzebuje czasami zastrzyku gotówki i wtedy poszukuje możliwości pożyczki, również w internecie. Czy strony WWW oferujące pożyczki cieszą się popularnością?

Analizy danych z 2014 roku wykazały, że strony te odwiedza niemal co dziesiąty internauta (9 proc.), czyli średnio nieco ponad 2 mln użytkowników sieci na miesiąc. Rok temu było to 1,5 mln (7 proc.), a dwa lata temu 0,7 mln (4 proc.) internautów.

Wielu internautów przegląda w sieci strony WWW firm oferujących kredyty. W sierpniu 2014 roku najwięcej osób odwiedziło: Vivus.pl, Kredito24.pl (po 1 mln) i Netcredit.pl (0,4 mln). Jednocześnie dane pokazują, że w sierpniu 2014 roku stronę Biura Informacji Kredytowej Bik.pl odwiedziło ponad 80 tys. użytkowników. Niemal połowa z nich (47 proc.) to internauci, którzy przeglądali choć jedną stronę WWW z ofertą pożyczek.

Pożyczki online przyciągają co dziesiątego internautę,Ogólnopolski Dzień bez Długów

Strony WWW oferujące pożyczki cieszą się największą popularnością wśród osób z wykształceniem zawodowym oraz internautów zarabiających do 1200 zł netto.

(RED/Gemius)

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Zmiany w magazynie T3