20/01/2010

Premiera dysku sieciowego Synology DiskStation DS1010+

Firma Synology zaprezentowała nowy model dysku sieciowego Synology DiskStation DS1010+, wydajnego serwera NAS udostępniającego olbrzymią przestrzeń na dane i możliwość skalowania.

Synology DS1010+ wyróżnia się m.in. dużą wydajnością oraz niezawodną pracą. W laboratoriach firmy, podczas testów wydajnościowych model Synology DS1010+ osiągnął niespotykane dotąd rezultaty.

– Średnia prędkość odczytu danych przez urządzenie, w środowisku Windows i przy konfiguracji RAID 5, osiągnęła ponad 115MB/s, a zapisu ponad 109MB/s – mówi Edward Lin, Dyrektor marketingu Synology. – Duża wydajność pozostaje atutem Synology DS1010+ nawet wówczas, gdy urządzenie równolegle przetwarza zapytania od wielu użytkowników korzystających z komputerów z systemem Windows. Czas odpowiedzi serwera internetowego wynosi tylko 30,81 sekundy w przypadku równoległego przetwarzania 1000 zapytań – dodaje Edward Lin.

Synology DS1010+ pomieści 5 dysków twardych, a po zastosowaniu urządzenia Synology DX510, które w ofercie znajdzie się w marcu br., system będzie można skalować nawet do 10 dysków twardych, oferujących łącznie maksymalną pojemność 20 TB na dane. Umieszczone w nowym modelu dyski można wymieniać w trakcie pracy urządzenia (funkcja hot-swappable), minimalizując tym samym czas potrzebny na działania serwisowe. W Synology DS1010+ zastosowano zmiennoprzecinkowy procesor 1,67 GHz, 64 bitową szynę pamięci, dwa porty Gigabit LAN, cztery złącza USB oraz 1 GB pamięci RAM DDRII. Pamięć RAM można powiększyć do 2 GB lub 3 GB przy pomocy opcjonalnego modułu.

Wysoka efektywność energetyczna to jeden z priorytetów konstrukcji dysków sieciowych Synology. Podczas normalnej pracy model Synology DS1010+ zużywa tylko 68 W. Wsparcie funkcji Wake on LAN / WAN, możliwość programowania godziny automatycznego wyłączenia lub wprowadzenia dysków twardych w tryb hibernacji dodatkowo pomagają zredukować zużycie energii.

Pracą dysku sieciowego Synology DS1010+ steruje oprogramowanie Synology DSM 2.2, sprawdzające się w zastosowaniach biznesowych i oferujące wszechstronne funkcje, a wśród nich współdzielenie danych między różnymi systemami operacyjnymi, integracja z Windows ADS, serwer FTP wspierający szyfrowanie, serwer poczty firmowej, serwer internetowy, monitoring wideo oraz możliwość współdzielenia drukarki USB. Dodatkowo, kompleksowe rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowej pomaga skutecznie zabezpieczyć wszystkie istotne dla firmy pliki.

Funkcja Synology Hybrid RAID (SHR), która zostanie wprowadzona w nowej wersji oprogramowania Synology DSM 2.3, uprości proces konfiguracji trybu RAID, umożliwiając – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików, z jednoczesną możliwością dokonania ręcznych ustawień przez zaawansowanych użytkowników. Oferowany wysoki poziom zabezpieczeń obejmuje m.in. wbudowaną funkcję zapory typu firewall, pozwalającą administratorowi zdecydować, które usługi lub adresy IP mają dostęp do dysku sieciowego Synology DS1010+ i w ten sposób zablokować niepożądane połączenia. Poziom bezpieczeństwa oraz ochronę przed nieautoryzowanym dostępem podnosi także funkcja blokady adresów IP, z których – po zdefiniowanej liczbie prób – nie udaje się nawiązać połączenia z urządzeniem Synology.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Pojemność dysków twardych a pamięć masowa - raport EPA Systemy i Synology

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...