09/06/2010

Premiera Mio Moov S600

Mio Technology wprowadza na rynek pierwsze urządzenie z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych – Mio Moov S600. Jest ono również pierwszym urządzeniem, które wyposażono w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego – Mio Spirit II. W sklepach będzie ono oferowane z pakietem map 44 krajów europejskich.

Mio Moov S600 posiada 5” panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch oraz opływową dwukolorową obudowę. Lśniący czarny front oraz srebrny zaokrąglony tył sprawiają, że nawigacja ta jest bardzo wygodna w użytkowaniu i jednocześnie wygląda elegancko. Nowymi elementami na obudowie są dwa podświetlane na zielono przyciski Home Button i Zapisz. Dzięki nim użytkownik w każdym momencie szybko może powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Dzięki zastosowaniu najnowszej wersji oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit II nawigacja Mio Moov S600 oferuje użytkownikowi jeszcze więcej zaawansowanych funkcji, dzięki którym poczuje się on pewniej na drodze. Już na etapie planowania trasy oraz wyszukiwania celu podróży kierowca może się przekonać o możliwościach inteligentnej wyszukiwarki, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe. Wystarczy wpisać słowo kluczowe lub ich kombinację, a urządzenie w ciągu kilku sekund wskaże interesujące użytkownika miejsce.

Podczas jazdy z kolei, przyda się z pewnością „przycisk szybkiego dostępu do ostatnio używanej funkcji”. Kolejna funkcja – Eksploruj pozwoli m.in. na znalezienie najbliższego parkingu. Natomiast Asystent pasa ruchu z wyprzedzeniem podpowie, który pas wybrać by szybko i bezpiecznie pokonać każde skrzyżowanie. Dodatkowo, kierowca nie musi się obawiać o przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kolor czerwony strzałki wskazującej położenie pojazdu ostrzeże o zbyt szybkiej jeździe. Przyda się także baza fotoradarów, o których położeniu urządzenie poinformuje na wyświetlanej mapie oraz dźwiękowo.

Nowa nawigacja Mio Moov S600 jest pierwszym urządzeniem w ofercie Mio z 5” panoramicznym ekranem dotykowym. Dzięki temu jego obsługa jest znacznie wygodniejsza. Producent wyposażył tę nawigację również w nowe większe: odbiornik sygnału GPS – nawigacja jeszcze szybciej wyszukuje sygnał GPS i jest gotowa do pracy; oraz głośnik wewnętrzny – tak by komunikaty głosowe nie zostały zakłócone odgłosami z zewnątrz pojazdu. Nowym elementem jest wejście AV, do którego można podłączyć zewnętrzną kamerę parkowania, która z pewnością ułatwi wykonywanie manewrów.

Zestaw Mio Moov S600 zawiera oprogramowanie MioMore Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. Za pomocą Mio More Desktop 2 można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarkę samochodową.

Sugerowana cena detaliczna brutto Mio Moov S600 to 649,00 PLN.