09/06/2010

Premiera nowej serii urządzeń GIGABYTE Aivia

Na targach Computex, GIGABYTE zaprezentował obok dotychczas dostępnych akcesoriów dla graczy, zupełnie nową linię produktów, Aivia. Była to pierwsza okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i koncepcjami rozwoju myszy i klawiatur oferowanych przez Gigabyte.

Pierwszym zaprezentowanym produktem serii Aivia jest klawiatura dla graczy – K8100. Skupiono się na zwiększeniu ergonomii, szczególnie klawiszy używanych w grach. Dzięki zastosowaniu dotykowego panelu, możliwe jest sterowanie głośnością bez wychodzenia z ulubionej gry i przerywania zabawy.

Gracze nienawidzą, gdy wydawane przez nich komendy są źle interpretowane przez komputer. Dlatego też Gigabyte wyposażył swój produkt w funkcję Anti-Ghost, dzięki której możliwe ma się stać wciśnięcie nawet 20 klawiszy jednocześnie. Komputer odczyta naciśnięcie każdego z 20 klawiszy i odpowiednio je zinterpretuje, gwarantując brak problemów w czasie dynamicznej rozgrywki. Najważniejszy jednak jest system GHOST™, czyli wbudowane w nowej klawiaturze oprogramowanie. Dzięki niemu możemy zapamiętywać i przenosić makra, nawet wtedy, gdy klawiatura podłączona jest do innego komputera. Pięć programowalnych klawiszy pozawala na przypisanie pięciu makr, w pięciu różnych trybach, co w sumie daje 25 kombinacji. Zmiany trybu odbywają się za pomocą dedykowanego przycisku. Wbudowana pamięć podręczna umożliwia stworzenie nawet 100 programowalnych zestawów makr, z czego 25 może być wywołanych za pomocą wspomnianych wcześniej klawiszy. Gracze mogą w łatwy sposób przełączać się między stworzonymi zestawami. Dzięki oprogramowaniu GHOST, tworzenie rozbudowanych makr jest łatwe i intuicyjne.

Drugą zaprezentowaną nowością jest Aivia M8600. To mysz wyposażona w wytrzymały akumulator, który będzie w stanie zapewnić rozgrywkę nawet przez 24 godziny bez przerwy. Specjalna stacja dokująca umożliwia szybkie ładowanie i pełni jednocześnie funkcję odbiornika. Dzięki wysokiej częstotliwości próbkowania wynoszącej 1000 Hz rozgrywka będzie płynna i przyjemna. Technologia QSBS jest unikalnym rozwiązaniem Gigabyte – ten czekający na opatentowanie system umożliwia błyskawiczną zmianę baterii. Czas, który jest na to potrzebny ma wynosić mniej niż 0,1 sekundy. Ponadto myszka wykorzystuje zaawansowany system GHOST, który pozwala na tworzenie rozbudowanych makr oraz ułatwia ich projektowanie.