08/09/2010

Prezentacja nowych funkcji nawigacyjnych Becker z IFA 2010

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie firma United Navigation zaprezentowała nowe funkcje nawigacyjne, które pojawią się w kolejnej linii produktów marki Becker. Projektanci skupili się na ułatwieniu i przyspieszeniu wybierania adresu docelowego (Becker SmartGuess) oraz na lepszym dopasowaniu alternatywnych tras do indywidualnych ustawień użytkownika (Becker BestTracks).

Pierwsza nowa funkcja to Becker SmartGuess, która analizuje dane z wprowadzanych adresów docelowych, a następnie dobiera dwa najbardziej prawdopodobne dla danego dnia tygodnia i godziny biorąc pod uwagę miejsce, w którym jesteśmy, inne podpowiedzi celów będą dla Warszawy, inne dla Berlina. Dzięki temu  nie tracimy czasu na wprowadzanie tego samego adresu.

Becker BestTracks to kolejne udogodnienie. Dzięki tej funkcji kierowca może w każdym momencie sprawdzić, która trasa jest najkorzystniejsza oraz porównać ją z nawet trzema alternatywnymi propozycjami. Becker BestTracks analizuje indywidualne ustawienia użytkownika i wybiera tylko te trasy, które spełniają kryteria. Jeśli preferuje trasę szybką, to urządzenie pokaże możliwości alternatywne trasy szybkiej, a nie krótkiej, czy łatwej. Nowością, jest też funkcja Eco-route, w której teraz można zdefiniować, jaki rodzaj paliwa zużywa nasze auto oraz jaki jest poziom jego spalania w mieście i poza nim. Na podstawie tych danych Becker ustali trasę, która pozwoli najtaniej dojechać do celu.

Dużą zmianą jest również Becker EcoPower System, który automatycznie wyłącza i włącza baterię przy podłączaniu ładowarki dzięki czemu wydłuża się jej czas pracy. Natomiast w przypadku trybu stand-by, który również ma wpływ na zużycie baterii, jeśli będzie ona bliska rozładowania zostanie zupełnie odłączona. Dzięki temu, np. po weekendzie, można będzie od razu włączyć urządzenie, bez konieczności wcześniejszego ładowania.

Pierwsze urządzenia wyposażone w nowe funkcje pojawią się w sklepach w drugiej połowie października.