16/08/2016

Atmosfera prawdziwego kina

Na polskim rynku debiutuje kolejna generacja projektora Philips Screeneo. Model HDP2510 oferuje lepsze parametry obrazu oraz ma ciekawie zaprojektowaną obudowę.

Najważniejszą zmianą jest wykorzystanie jako źródła światła lampy UHP Image Life z technologią luminAce, która oferuje jasność na poziomie 2000 lumenów i ma żywotność do 10000 h. Jest ona wspomagana przez autorskie technologie Flow Motion oraz NaturaColor, które zapewniają płynną i wyrazistą projekcję podczas dynamicznych scen akcji.

W stosunku do poprzedniego modelu została zwiększona maksymalna rozdzielczość i przekątna wyświetlanego obrazu. Nowe Screeneo obsługuje standard Full HD (1080p) i generuje obraz o maksymalnej przekątnej 120 cali. Parametry te umożliwiają bezproblemową współpracę z konsolami nowej generacji. Dzięki wykorzystaniu technologii ultrakrótkiego rzutu, projektor osiąga wyżej wspomnianą przekątną z odległości 42 cm od ekranu. Do uzyskania 50-calowego ekranu potrzeba już tylko 10 cm.

Philips Screeneo

Screeneo HDP 2510 można połączyć z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą 3 portów HDMI, złącza VGA i AV, wyjścia słuchawkowego oraz optycznego (S/PDIF) a także portu USB 3.0. Projektor obsługuje również Bluetooth z kodekiem aptX, co pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości np. ze smartfona.

Wbudowany odtwarzacz multimedialny obsługuje popularne formaty plików graficznych, wideo oraz dźwiękowych, dlatego z projektora można korzystać bez konieczności podłączania komputera czy odtwarzacza Blu-ray. W obudowie znajdują się głośniki Dolby Digital 2.1 z subwooferem o mocy 26 W. Philips Screeneo HDP2510 został wyceniony na 6699 złotych.

Philips Screeneo

(RED)