03/12/2009

QNAP NMP-1000 – kino domowe w nowoczesnym stylu

QNAP NMP-1000 łączy funkcje sieciowego mediaplayera oraz dysku sieciowego i umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych na domowym sprzęcie audio-wideo z zachowaniem bardzo dobrej jakości. Stanowi propozycję dla wszystkich miłośników cyfrowych mediów, którzy do tej pory stali przed dylematem, gdzie najlepiej składować swoje filmy, zdjęcia oraz muzykę, by były one dostępne dla wszystkich domowników i jednocześnie nie było problemów z ich odtwarzaniem. Teraz urządzenie QNAP NMP-1000 dostępne jest na polskim rynku w cenie 999 PLN brutto.

Najnowsze oprogramowanie zainstalowane w NMP-1000 wzbogaca urządzenie o wiele nowych funkcji oraz rozbudowuje dostępne możliwości. Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu otrzymujemy m.in. dostęp do najnowszych zapowiedzi filmowych przygotowywanych przez serwis firmy Apple i dostępnych w jakości HD. Co więcej, istnieje także możliwość słuchania tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata, nadających w systemie SHOUTcast. Oprogramowanie NMP-1000 posiada kilkaset predefiniowanych rozgłośni, można dodawać także własne i tworzyć wygodne listy z ulubionymi stacjami. Dostęp do Internetu otwiera kolejne możliwości – sprawdzanie na ekranie telewizora prognozy pogody dla wybranej lokalizacji, a także dostęp do mapy satelitarnej danego obszaru.

QNAP NMP1000

W nowym oprogramowaniu rozszerzone zostały możliwości wykorzystania takich serwisów, jak YouTube oraz Flickr. Pobieranie treści następuje teraz przez protokół http. Z serwisu Flickr pobierane są m.in. dokładne informacje o zdjęciach. W YouTube określić można także własne preferencje związane z lokalizacją.

QNAP NMP1000

Najnowsze oprogramowanie dla NMP-1000 obsługuje teraz także nowe formaty plików, jak NRG oraz TP, a także pozwala tworzyć tzw. playlisty zawierające wybrane pliki w popularnych formatach. Zaimplementowano także odtwarzanie plików BDMV czyli formatu Blue Ray wraz z pełną obsługą menu i wyborem języka i napisów oraz obsługę najnowszych kodeków filmowych np. ICY, H264 (poziom 5.1) oraz wielokanałowych plików WMV.

QNAP NMP1000

NMP-1000 w pełni obsługuje standard DLNA i wspiera obsługę HDMI 1.3. Urządzeniem steruje procesor Sigma Designs. Mimo iż udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, jego ogólna konfiguracja i obsługa jest bardzo prosta.

QNAP NMP1000

QNAP NMP-1000 jest już dostępny w Polsce w ofercie firmy EPA Systemy. Promocyjna cena wynosi obecnie 999,00 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Etui Cygnett Armour – lekka zbroja dla iPada

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...