03/03/2016

Recolor – nowy hit na iPhone’a i iPada

Recolor App to aplikacja, która zamieni ekran waszego iPada lub iPhona w kolorowankę. Tak, tak, dobre stare kolorowanki, które każdy z nas zna z czasów dzieciństwa. Różnica jest taka, że rysujemy palcem (lub stylusem). I nie po kartce, ale ekranie i-urządzenia.

Na stronie aplikacji czytamy, że to dobra odskocznia od codziennego pośpiechu i sposób na relaks. Siadamy, wyciągamy telefon lub tablet i z dziecięcym zapałem kolorujemy. W praktyce nie jest to takie zupełnie proste. Kolorowanki są bardzo złożone, niektóre wręcz skomplikowane, często trzeba powiększać ekran, żeby trafić we właściwy punkt. Ale prawdę też jest, że zabawa wciąga.

Aplikację można pobrać z AppStore za darmo. Zestaw bezpłatnych kolorowanek jest dość spory, a jeżeli nam się znudzi, możemy sięgnąć po te z kategorii premium. Niestety te są drogie – miesięczny dostęp kosztuje 7,99 euro.

Recolor App

Gotową kolorowanką możemy się oczywiście podzielić na Facebooku, Instagramie czy Twitterze lub wysłać znajomej osobie mailem bądź SMS-em. Recolor jest bardzo ładnie przygotowaną aplikacją, do której trudno się przyczepić. No, może poza jedną rzeczą, ale jest to raczej uwaga natury ogólnej – to kolejna aplikacja „przyklejająca” nas do telefonu. Może jednak lepiej wyłączyć na chwilę telefon, usiąść ze swoim dzieckiem i pokolorować. Tak zwyczajnie, kredkami, na kartce :)

Recolor App dostępna jest na iPhone’a i iPada w App Store.

(A.B.)