08/08/2010

Roth Charlie – Bezprzewodowy System Multimedialny 2.0 i 2.1

Roth Charlie to produkt dla wszystkich osób, które korzystają ze stacjonarnych lub z przenośnych komputerów, smartphonów typu iPhone, odtwarzaczy jak iPod i cenią sobie przy tym oryginalną stylistykę, wygodę i prostotę obsługi urządzeń audio.

Niestety, tylko w bardzo nielicznych przypadkach jakość dźwięku płynąca z  wbudowanych w sprzęt głośników odpowiada wymaganiom ich użytkowników. Zwykle, jest to jakość dalece odbiegająca od oczekiwań. Małe zabudowane głośniki to zazwyczaj skrzeczące wysokie tony, zubożona średnica oraz brak basów. Z drugiej strony stylistka zewnętrznych zestawów grających zwykle nie odpowiada wysublimowanym gustom użytkowników nowoczesnych designerskich urządzeń.

Roth Charlie 2.0 i 2.1 ma być odpowiedzią na dylemat – jak zyskać na jakości brzmienia i nie stracić na urodzie urządzenia oraz prostocie obsługi.


Podłącz Roth Charlie do swojego sprzętu z pomocą  wejścia mini-jack 3.5mm (AUX). Nie przejmuj się jeśli Twój sprzęt nie ma karty dźwiękowej – Roth Charlie posiada wbudowaną kartę dźwiękową z wejściem USB. Specjalnie dla użytkowników Apple do każdego zestawu dołączona jest bezprzewodowa stacja dokująca RothDock (obsługująca iPhone 3GS i starsze oraz wszystkie wersje iPodów) z wejściem słuchawkowym mini-jack 3.5mm (AUX), które pozwoli na podłączenie praktycznie każdego urządzenia przenośnego, a następnie bezprzewodowe przesłanie muzyki do zestawu głośników.

Charlie ma wydobyć wszystko co najlepsze z wszystkich urządzeń muzycznych jakie posiadasz w domu:
•    laptop, netbook, nettop, palmtop,
•    odtwarzacz MP3, Apple iPod, Apple, iPhone, telefon komórkowy,
•    miniwieże, radia fm, odtwarzacze CD/DVD/Blu-ray.

Wszystkie te możliwości znajdziemy już w podstawowej wersji Charlie 2.0. Wersja Charlie 2.1 wzbogacona o subwoofer to propozycja dla osób ceniących  mocne basowe uderzenie w muzyce i rozrywkę kinową na wysokim poziomie. Każda wersja Roth Charlie posiada w zestawie pilot bezprzewodowy.

Owalny kształt, dzięki któremu Charlie zyskał swój wyjątkowy design to nie przypadek. Tego typu budowa wzorowana na sprzęcie hi-end ma nie zakłócać drogi fali dźwiękowej, która wydobywa się z głośników. Dodatkowo, z tyłu głośników stereo udało się wygospodarować miejsce na bass-refleks, co pozwala już przy podstawowym zestawie 2.0 poczuć przyjemne basowe brzmienie. Zaimplementowanie do budowy  70mm głośników satelitarnych Roth Charlie technologii koaksjalnej stosowanej dotychczas w dużo droższych zestawach grających (Hi-Fi i Hi-end) zaowocowało  jakością Hi-Fi. Całości dopełnia solidna budowa okraszona aluminiowym wykończeniem oraz pozłacanymi gniazdami bananowymi.

Tubowa budowa aktywnego subwoofera o średnicy 110mm gwarantuje wiele wrażeń przy oglądaniu filmów. Tuba grająca z bass-refleks została wyposażona w wysokiej klasy wzmacniacz oraz cyfrowe, intuicyjne sterowanie zestawem oraz podłączonymi doń urządzeniami. Niski pobór mocy suba to dowód na troskę Roth Audio o środowisko naturalne.

Stylowy design całego zestawu dostępnego w klasycznych kolorach – białym i czarnym dopełni wystrój nowoczesnego domu. Cena Roth Charlie 2.0 to: 1199 zł, Roth Charlie 2.1 – 1699zł.