12/10/2020

Nadchodzi „Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI.

Pierwszy dzień forum, który prowadzony będzie przez Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), hub badawczo-rozwojowy skupiający się na przełomowych technologiach przyszłości, zainauguruje dr Kinam Kim- Vice Chairman & CEO of Device Solutions w Samsung Electronics. Następnie światowej sławy eksperci w dziedzinie AI opowiedzą o Technologiach AI zmieniających rzeczywistość”.

W tym roku do dyskusji dołączy dr Inyup Kang – President of System LSI Business w Samsung Electronics Z jego udziałem, szczegółowo omawiane będą takie tematy, jak: globalne wyzwania, którym w najbliższej dekadzie musimy stawić czoło przy pomocy technologii AI, ograniczenia sztucznej inteligencji w odniesieniu do rzeczywistych problemów, takich jak pandemie czy zmiany klimatyczne, a także to, czy naprawdę potrzebujemy AI.

Samsung AI Forum 2020

Podczas Samsung AI Forum 2020 przyznana zostanie także nowo ustanowiona przez Samsung nagroda „Badacz AI roku”. Laureat wyłoniony zostanie spośród globalnej społeczności badaczy AI poniżej 35 roku życia na podstawie rozległej ewaluacji i oceny przeprowadzonej przez ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji, zarówno z Samsung Electronics, jak i z uznanych placówek akademickich. Pierwszego dnia forum odbędzie się ceremonia przyznania powyższego wyróżnienia wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 30 000 USD, a zwycięzca zaprezentuje swoje badania..

Sesje, które odbędą się drugiego dnia Samsung AI Forum 2020, prowadzone będą przez Samsung Research, zaawansowany hub badawczo-rozwojowy , który opracowuje zaawansowane technologie, znajdujące swoje zastosowanie w urządzeniach Samsung. Dr. Sebastian Seung, President and Head of Samsung Research, wygłosi wykład wprowadzający pt. „AI skupione na człowieku”. Następnie swoimi spostrzeżeniami podzielą się eksperci w dziedzinie sztucznej inteligencji aktywnie prowadzący badania w tym zakresie na całym świecie.

Prof. Christopher Manning, znany ekspert w dziedzinie przetwarzania języka naturalnego (NLP), omówi obecnie wykorzystywane technologie NLP i te, które będą potrzebne, by możliwe było stworzenie AI skupionego na człowieku. Podczas Samsung AI Forum w roku 2017 wygłosił on wykład na temat opracowywania opartej na sieciach neuronowych technologii rozumienia języka naturalnego. Firma Samsung współpracowała z prof. Manningiem w zakresie modelowania dialogów oraz sesji pytań i odpowiedzi i będzie kontynuowała tę współpracę przy badaniach nad ogólnym rozwojem technologii NLP.

Po części poświęconej prezentacjom, Sebastian Seung – pionier opartych na neuronauce badań nad AI – poprowadzi szczegółową dyskusję. W skład panelu wejdzie czworo uczestników, którzy omawiać będą możliwości i przyszłe kierunki rozwoju sztucznej inteligencji skupionej na człowieku.

Samsung AI Forum 2020 będzie dostępne dla osób, które dokonały wcześniejszej rejestracji. Rejestracji dokonywać można za pośrednictwem strony internetowej Samsung Advanced Institute of Technology i strony internetowej Samsung Research, począwszy od 6 października.

(RED/Samsung)