13/01/2010

Samsung przedstawia cztery nowe kamery Full HD serii H

Samsung przedstawił cztery nowe kamery cyfrowe Full HD – HMX-H200, HMX-H203, HMX-H204 oraz HMX-H205. Każde z urządzeń prezentuje wiele zaawansowanych funkcji, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla użytkowników poszukujących możliwości rejestrowania obrazów w najwyższej jakości.

Każda z czterech nowych kamer serii H korzysta z nowego sensora BSI CMOS opracowanego przez firmę Samsung. Zaprojektowany, by absorbować więcej światła niż inne tradycyjne czujniki, zapewnia dużą wydajność nawet przy słabym oświetleniu. Czujnik BSI CMOS to nowy standard jakości obrazu i wydajności, zwłaszcza wśród kamer dedykowanych początkującym użytkownikom.

Samsung H200

Nowe kamery Samsung serii H posiadają wbudowaną niezwykle wydajną i trwałą pamięć w technologii Solid State Drive (SSD), dającą znaczną przewagę nad stosowanymi w kamerach cyfrowych dyskami HDD. Dzięki zastosowaniu dysku SSD, kamera jest bardziej kompaktowa, lżejsza, działa cicho i emituje śladowe ilości ciepła. Dodatkowo, brak ruchomych części w tego typu pamięciach redukuje całkowite zużycie energii i zwiększa niezawodność. Obniżony pobór energii w kamerach Samsung serii H przekłada się na bardzo dużą żywotność baterii sięgającą dwóch godzin.

Dzięki wyeliminowaniu ruchomych elementów pamięci, kamera jest bardziej trwała i odporna na wibracje i wstrząsy, które grożą uszkodzeniem tradycyjnych kamer cyfrowych opartych na dyskach HDD. Nowa technologia daje także możliwość szybszego uruchomienia urządzenia i skraca czas zapisu/odczytu danych, który staje się szczególnie ważny w przypadku rejestrowania obrazu w jakości Full HD.

Wbudowany dysk SSD wykorzystano w modelach HMX-H205 (32GB), HMX-H204 (16GB) oraz HMX-H203 (8GB). Wszystkie kamery mają możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci poprzez złącze kart SD/SDHC. Model HMX-H100 nie posiada dysku SSD, więc do zapisu materiału potrzebna jest karta SD/SDHC.

Samsung H200

Nowe kamery Samsung serii H, oferują obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem widzenia 37 mm. W porównaniu z tradycyjnie stosowanymi soczewkami 40-50 mm, szerokokątna optyka nowych urządzeń pozwala zmieścić w kadrze znacznie więcej, bez względu na to czy filmujemy sceny rodzinne, efektowne krajobrazy, czy dynamiczną akcję podczas wydarzeń sportowych.

Obiektywy kamer serii H wyposażono również w system optycznej stabilizacji obrazu eliminujący efekt poruszonych i rozmazanych ujęć, co może być szczególnie przydatne przy korzystaniu z pełnego zoomu. Zastosowany tu system Smart Optical Image Stabilization redukuje wstrząsy i nieostrość w większym zakresie kadru i w efekcie generuje obraz o lepszej jakości, niż porównywalne urządzenia. Obrotowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 2.7 cala oferuje łatwy i wygodny dostęp do wszystkich funkcji i ustawień kamery.

Przeczytaj także:   Produkty Kaspersky Lab z linii 2009 taniej o wartość podatku VAT

Nowe modele kamer Samsunga wzbogacono o szeroki zakres unikalnych funkcji, takich jak możliwość rejestrowania wysokiej jakości cyfrowych zdjęć w rozdzielczości 4.7 megapikseli, Inteligentny tryb automatyczny (Smart Auto), który automatycznie dobiera optymalne dla danych warunków ustawienia, a także innowacyjną funkcję nagrywania poklatkowego (Time Lapse), która daje użytkownikom możliwość zupełnie nowego, kreatywnego wykorzystania urządzeń. Używając tej funkcji, można zaprogramować kamerę tak, by nagrywała pojedyncze zdjęcia w odstępach co jedną, trzy lub pięć sekund, zapisując wszystkie ujęcia w jednym pliku w rozdzielczości 720p. W tym trybie możliwe staje się zarejestrowanie takich zdarzeń jak zachód słońca, czy rozkwit kwiatu i odtworzenie ich w przyspieszonym tempie.

Nowe kamery Samsunga z serii H trafią na rynek w marcu 2010 roku. Brak informacji na temat cen urządzeń.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...