29/06/2009

SANYO PLC-WTC500L i PDG-DET100L

Firma SANYO informuje o poszerzeniu serii projektorów profesjonalnych o dwa nowe modele PLC-WTC500L i PDG-DET100L.

Panoramiczny (proporcje obrazu 16:10) model PLC-WTC500L o rozdzielczości WXGA (1280×800) i jasności 4500 ANSI lumenów charakteryzuje łatwość obsługi i niskie koszty eksploatacji. Dzięki automatycznemu systemowi przełączania lamp i wymiany filtrów PLC-WTC500L w technologii 3LCD idealnie nadaje się do intensywnego wykorzystania podczas dużych imprez, w kinach i w cyfrowej reklamie wizualnej.

Drugi model – PDG-DET100L, cechuje jasność na poziomie 7500 ANSI lumenów, rozdzielczość SXGA+ (1400 x 1050 pikseli) w formacie 4:3 oraz zastosowana technologia DLP. Dzięki trybowi symulacji DICOM® (optymalizacja poziomów szarości) projektor doskonale nadaje się do zastosowań medycznych np. prezentacji zdjęć rentgenowskich. Urządzenie posiada 6 wymiennych obiektywów i 7 kart rozszerzeń (LAN, wejścia BNC, itp.), co umożliwia przystosowanie do konkretnych potrzeb użytkownika.

Prezentacje i projekcje filmów w naturalnych barwach i rozdzielczości HD

Projektor PDG-DET100L zawdzięcza zdumiewającą jakość obrazu wysokiemu kontrastowi aż 7500:1. Jest to kolejna konstrukcja SANYO w technologii DLP, którą producent wyposażył w system 2 lamp. Funkcje łączenia krawędzi obrazu i ujednolicania barw umożliwiają wykorzystanie tego modelu do projekcji wielkoekranowych z użyciem wielu projektorów, synchronizując wartości barw między wszystkimi współpracującymi projektorami. W efekcie pozwala to uzyskać spójny obraz wynikowy. Mechaniczna przesłona (blenda) całkowicie eliminuje wszelkie niepożądane światło.  Projektor posiada złącza DVI i HDMI, niezbędne dla zapewnienia maksymalnego poziomu jakości obrazu.
sanyo_dht_100_schraeg_72dpi_1
Przy jasności obrazu 5000 ANSI lumenów i kontraście 3000:1, projektor PLC-WTC500L zachwyca wyrazistością projekcji, nawet w słabo zaciemnionych pomieszczeniach. Dzięki rozdzielczości WXGA i formatowi 16:10, zaprojektowany pod kątem długotrwałej eksploatacji panel ciekłokrystaliczny 3LCD pozwala uzyskać prawdziwie kinową atmosferę i fascynującą jakość obrazu. Automatyczny system przełączania lamp (ALSS) podwaja czas pracy (do 6000 godzin bez wymiany lampy), znacznie upraszczając obsługę techniczną, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach.

Interaktywne prezentacje z funkcją PIP i POP

sanyo_plc_xtc50l_sideview_72dpiProjektory SANYO PDG-DET100L i PLC-WTC500L wyposażono w bogaty zestaw funkcji, min. funkcja PIP (picture-in-picture), umożliwiająca wyświetlanie w wydzielonej części głównego obrazu innego, pomniejszonego obrazu. Pozwala to zmieścić na jednym ekranie obrazy z kilku różnych źródeł. Funkcja PIP daje ponadto możliwość wyboru położenia i rozmiaru okienka, w którym wyświetlany jest drugi obraz. Modele posiadają również funkcję POP (picture-on-picture). Umożliwia ona wyświetlanie dwóch tej samej wielkości obrazów obok siebie – np. filmy uatrakcyjniające pokaz obok prezentacji PowerPoint.

Maksimum wygody dzięki automatycznej wymianie filtra powietrza

Przeczytaj także:   SANYO PLC-XU116 – projektor do zadań specjalnych

Opracowany przez firmę SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) chroni projektor przed niedrożnością filtra powietrza i zapewnia stałe chłodzenie lampom projekcyjnym. W razie potrzeby, wbudowany czujnik automatycznie informuje o konieczności wymiany filtra. Sama wymiana nie wymaga ingerencji użytkownika. Oba modele posiadają wbudowaną kasetę z dziesięcioma odcinkami filtra. Kaseta starcza nawet na 25 tys. godzin pracy w przypadku modelu PDG-DET100L i do 10 tys. godzin w przypadku modelu PLC-WTC500L. Model PDG-DET100L wyposażono ponadto w szczelnie zamknięty układ optyczny, skutecznie zabezpieczający czułe elementy układu projekcyjnego przed kurzem. Gwarantuje to zachowanie wysokiego kontrastu i dużej jasność nawet po długim okresie eksploatacji w niesprzyjających warunkach.

Gwarancja optymalnej jakości projekcji

Oba modele, PDG-DET100L i PLC-WTC500L, świetne dostosowują się do środowiska pracy. Funkcja keystone (w poziomie i pionie) pozwala szybko uzyskać idealne położenie obrazu, zaś bogaty wybór wymiennych obiektywów SANYO (oferowane osobno), przeznaczonych dla tych urządzeń, znacznie poszerza zakres możliwości wykorzystania projektorów.

Cena, dostępność i gwarancja

Sugerowana cena detaliczna urządzeń to: PDG-DET100L – 69.000 PLN (z VAT) i PLC- WTC500L – 25.000 PLN (z VAT). Gwarancja trzy lata (na lampę 90 dni / 300h). W Polsce projektory dostępne będą w lipcu 2009.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...