09/02/2010

SAPPHIRE HD 5570 – DirectX 11 dla każdego

SAPPHIRE przedstawia nową kartę graficzną – HD 5570. Nowa karta SAPPHIRE do działania nie potrzebuje dodatkowego zasilania, obsługuje biblioteki DirectX 11, a jej niski profil czyni ją idealną do komputerów z małą obudową typu Home Theater PC.

SAPPHIRE HD 5570 jest wyposażona w 400 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 650 MHz, a 512MB GDDR3 pracuje z taktowaniem 900 MHz. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa cichy system chłodzenia o niskim profilu zaprojektowany przez firmę SAPPHIRE specjalnie na potrzeby tego modelu.

Na jednej z dwóch wersji karty HD 5570 firma SAPPHIRE zainstalowała wyjścia VGA, Dual Link DVI oraz DisplayPort. Przy użyciu monitora z wejściem DisplayPort lub odpowiedniej przejściówki można połączyć trzy monitory w tryb Eyefinity. W przypadku drugiej wersji karty konfiguracja wyjść na tylnym panelu wygląda następująco: VGA, DVI i HDMI. Ostatnie złącze pozwala na przesyłanie sygnału wideo i audio jednym kablem do wyświetlacza HDMI.

W zestawie z kartą SAPPHIRE HD 5570 znajdują się też skrócone tylne śledzie, umożliwiające instalację w mniejszych obudowach. Z kolei obsługa CrossFireX pozwala na połączenie ze sobą dwóch lub więcej kart graficznych HD 5570 w celu uzyskania większej wydajności podsystemu graficznego.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5570 1GB GDDR3 z DisplayPort wynosi 309 zł, a z wyjściem HDMI 299 zł. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

ModelSAPPHIRE HD 5570
Procesor graficznyATI Radeon HD 5570
Zegar procesora graficznego (MHz)650 MHz
Zegar pamięci (MHz)900 MHz
Pamięć512 MB GDDR3
System chłodzeniaJednoslotowy
MagistralaPCI Express x16, wersja 2.0
WyjściaDVI-DL, VGA i Display Port/DVI-DL, VGA i HDMI
Dodatki– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami- Dwa skrócone śledzie

– Program SimHD IM
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, Ruby Rom 1.1

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   HD 5870 i HD 5750 - nowe karty graficzne w wersji Vapor-X

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...