25/02/2010

SAPPHIRE prezentuje własną wersję HD 5830 z grą Modern Warfare 2

SAPPHIRE przedstawia autorską wersję karty graficznej HD 5830 ze zmienionym chłodzeniem i wyposażeniem wzbogaconym o grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

SAPPHIRE HD 5830 jest zbudowana w oparciu o nowy rdzeń graficzny Radeon HD 5830 wyprodukowany w procesie technologicznym 40nm. Posiada 1120 procesorów strumieniowych i 56 jednostek teksturujących. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 800 MHz, a 1 GB pamięci GDDR5 z częstotliwością 1000 MHz (przepustowość 4 Gbps).

Nowa karta graficzna obsługuje wszystkie najnowsze technologie, które charakteryzują serię urządzeń  HD 5000 – możliwość grania i pracy na trzech monitorach w trybie Eyefinity, obsługę bibliotek Microsoft DirectX 11 (w tym sprzętową teselację i DirectCompute 11) oraz sprzętowe wsparcie dla odtwarzania i transkodowania materiałów wideo w jakości High Definition.

Do wyposażenia dodawanego do karty SAPPHIRE dołączono kupon pozwalający na ściągnięcie i uruchomienie pełnej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest to gra typu FPS (First Person Shooter) o wspaniałej grafice, pozwalająca wcielić się w rolę współczesnego żołnierza. Gra miała swoją premierę w listopadzie 2009 roku i od razu stała się światowym bestsellerem, oferując zarówno ciekawy tryb dla pojedynczego gracza, jak i bardzo rozbudowany tryb multiplayer.

SAPPHIRE HD 5830 posiada dwa złącza CrossFire, umożliwiając połączenie nawet do czterech takich samych kart graficznych na kompatybilnych płytach głównych. Karta została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI i jedno Display Port.

Jednocześnie z premierą karty HD 5830 SAPPHIRE zaprezentowało specjalną wersję karty graficznej HD 5850 również wyposażoną w kupon na grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5830 wraz z grą Modern Warfare 2 wynosi 935 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

ModelSAPPHIRE HD 5830
Procesor graficznyATI Radeon HD 5830
Zegar procesora graficznego (MHz)800 MHz
Zegar pamięci (MHz)1000 MHz
Pamięć1 GB GDDR5
System chłodzeniaDwuslotowe
MagistralaPCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia2 x DVI, HDMI i Display Port
Dodatki– płyta CD ze sterownikami i programem ArcSoft
– kupon na grę Modern Warfare 2
– mostek CF
– kabel zasilający 6 pin
– przejściówka z DVI na VGA

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   HD 6870 i HD 6850 - większa wydajność i nowe możliwości

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...